SportHT PREMIJER LIGA

KK ZADAR pobijedio Furnir: Jusupova momčad tako se, nakon poraza od Splita, vratila pobjedama u domaćem prvenstvu

Piše I.G./KK ZD
21. siječnja 2023. - 08:31

FURNIR – ZADAR 73:85(21:28,18:19,24:18, 10:20)

ZAGREB – Dvorana "Dražena Petrovića"
Suci: Franko Gracin, Ivan Šverko i Matej Grubišić.

FURNIR: Hollingsworth 13, Vidović 1, Bošnjak 19, Karahodžić  12, Paponja 9, Jurić, Kuzmanović 8, Kalajdžić 9, Nazor, Savić, Bjelanović 2, Kos .

ZADAR: Jordano 18, Žganec 10, Čampara 12, Drežnjak 6, Božić 20, Davis 9, Klarica, Sikirić, Matulina, Lakić 6, Ramljak, Šentelj 4.

Momčad Danijela Jusupa tako se, nakon poraza od Splita, vratila pobjedama u domaćem prvenstvu te je sada na vrhu ljestvice izjednačena upravo sa Splićanima s omjerom 12-3.

Nakon nešto boljeg otvaranja domaćina, Jordano je dvjema uzastopnim tricama u petoj minuti donio prvo vodstvo gostima, koje je potom Žganec novom tricom povisio na 11:15. Dobru dionicu odradio je i Čampara i uz još jednu tricu Žganeca, koš Jordana te četiri poena Davisa Zadar je prvu četvrtinu zaključio sa +7, 21:28. Dubravu je, pak, na relativno visokom broju poena najviše držao dvojac Bošnjak – Karahodžić.

Početkom druge dionice Božić, Lakić, Šantelj i Davis odveli su goste prvi put na dvocifrenu razliku. No, kod rezultata 26:38,  domaći su vezali tri trice u tri napada (Kuzmanović 2, Hollingsworth) i vratili se na -5, 35:40. Tako su spriječili veće odvajanje protivnika u ranoj fazi susreta te su u svlačionice otišli s još uvijek aktivnim rezultatom, 39:47.

Sličan scenarij, no ovaj put još povoljniji za Dubravu, ponovio se i u trećoj četvrtini. Zadar je u 27. minuti imao ugodnih +11, 49:60, da bi onda ponovno dopustio protivniku prelagan povratak u utakmicu. Opet su povukli Hollingsworth, Bošnjak i Kuzmanović pa je pet poena vezao Kalajžić i Dubrava je u 30. minuti izjednačila na 63:63.

Luka Gerlanc/Cropix

U posljednju dionicu ušlo se s minimalnom prednošću Zadra (63:65) i sve je još bilo otvoreno. Iako su Jordano, Božić i Žganec povećali zadarsku prednost, Dubrava se sve do tri i pol minute prije kraja držala na -5, 72:77. Ipak, u završnici su Božić i Drežnjak definitivno otklonili svaku dvojbu oko pobjednika bez prevelike drame.

Luka Božić susret je završio sa 20 poena, 9 asistencija i 7 skokova, dok je Antonio Jordano postigao 18 koševa. Furnir je predvodio Matej Bošnjak s 19 poena.

U sljedećem kolu 29. siječnja Zadrani gostuju kod Cedevite, no prije toga očekuju ih dva ABA ligaška dvoboja, prvo u ponedjeljak 23. siječnja na gostovanju kod Mege pa 27. siječnja kod kuće protiv Borca.

16. travanj 2024 23:23