SportUSPJEH ZA USPJEHOM

Iz Benkovca prema tronu svijeta: mlade nade iz kickboxing kuba Velebit od početka godine osvojili ukupno 7 naslova državnih prvaka!

Piše Zadarski.hr
25. travnja 2022. - 17:15

Nakon iznimnih uspjeha članova Kickboxing kluba Velebit iz Benkovca u dosadašnjem dijelu natjecateljske sezone i osvajanja tri titule prvaka Hrvatske u kickboxingu na državnom prvenstvu u Opatiji 9.travnja, kada su nove državne prvakinje postale juniorka Martina Buterin (-70 kg), u disciplini Kick light, starija kadetkinja Lucija Tokić (-50 kg) u disciplini Light contact i mlađa kadetkinja Matea Došen (-32 kg) također u disciplini Light contact, dok su na istom prvenstvu druga mjesta osvojili stariji kadeti Magdalena Tokić (-60 kg), Viktor Brzoja (+69 kg) u disciplini Light contact i juniorka Nika Pavičić (-60 kg) u disciplini Kick light, opet su u Benkovac došle dvije nove titule državnih prvaka! I to sa državnog prvenstva održanog protekle subote 23.travnja u istarskom gradu Buje gdje je nastupilo 88 natjecatelja iz 25 kickboxing klubova, među kojima su nastupile i 3 članice Kickboxing kluba Velebit u konkurenciji juniora u disciplini Light contact:

-  Nika Pavičić (-60 kg), osvojila 1. mjesto i postala nova prvakinja Hrvatske,

-  Martina Buterin (-70 kg), osvojila 1. mjesto i također titulu prvakinje Hrvatske,

-  Magdalena Tokić (-55 kg), osvojila 3. mjesto

Djevnoke koje su osvojile medalje

Bk Velebit

Mlade sportašice i sportaši iz KBK Velebit su od početka godine osvojili ukupno 7 naslova državnih prvaka u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, te 4 viceprvaka, čime su treneri kluba Mario Brzoja i Boris Pavičić iznimno ponosni te mogu očekivati pozive izbornika Hrvatske kickboxing reprezentacije za uvrštenje navedenih članova kluba u sastav reprezentacije koja će braniti boje Republike Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu koje se ove godine održava u irskom Dublinu.

Također do početka ljetne sezone, članovi KBK Velebit će nastupiti na još nekoliko važnih domaćih i međunarodnih natjecanja, o čemu ćemo izvijestiti nakon održavanja.