SportPAO ZABOK

Iako su odnijeli pobjedu, igrači KK Zadra nisu na razini forme kakva se očekuje u završnici lige

Piše D. Žura
14. svibnja 2022. - 20:12

ZABOK – Dvorana: „Gradska sportska dvorana Zabok”. Gledatelja:100.  Zabok – Zadar 64 :70 (11:15,24:17 , 10:21 , 19:17).

Suci: Tomislav Vovk, Nikola Perlić , Josip Mikulić.

ZABOK: Levanić – Kutni( 12),Lu. Buljević ,  Brocić ( 11), Črnjević (2 ), Budimir(13)  Borovčak , Lo. Buljević(6) , Ćutuk(11) , Antonić(5) , Jurič(4) , Jacović.

ZADAR: Carter(15) Marčinković(6) , Paponja, Jordano (10), Brala , Bursać (2), Junaković(14), Buljan(5) , Drežnjak(3, Thompson(10).

Zadar je s dvije pobjede protiv Zaboka zakoračio u poluzavršnicu doigravanja HT Premijer lige, međutim, nije to bila ni malo oku primamljiva utakmica.

Istina, jeste iz kuta domaćina, jer su pozitivnim omjerom riješili prvo poluvrijeme (35:32), prije toga imali i pet poena viška.

Onda su zadarskim redovima shvatili kako od razmišljanja "lako ćemo” nema koristi, zaigrali su bitno čvršće u obrani, u napadu daleko mirnije i preciznije.

KK Zadar - KK Zabok, kosarkaska utakmica HT Premijer lige.
Na fotografiji: Dario Dreznjak.

Jure Miskovic/Cropix

Pavle Marčinković širio je energiju naprijed i natrag, Dominik Mavra je imao dobre trenutke u dodavanjima, pa je Zabok počeo padati. Brzinskom serijom 9:0, kasnije i dovoljno učinkovito za plus 15 u 33. minuti dali su naslutiti kako se Zabok nema čemu nadati.

Jeste, u zadnjih nekoliko minuta uspjeli su ublažiti poraz, što im u konačnici nije značilo ništa.

Zaključak, Zadar nije na razini forme kakva se očekuje u završnici lige.

25. travanj 2024 03:13