Piše Ivica Gjergja
27. ožujka 2018. - 20:48
zadar_junak7-270318

ZADAR – JUNAK 4:1(2:0)

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja 200. Sudac: Luka Liković Krvavac – (6,5). Pomoćnici Kalinić i Trković.

Strijelci: 1:0 Čubrilo (26), 2:0 Tokić (30), 3:0 Repić (48), 3:1 Andrić (64), 4:1 Petković (90).

Najbolji igrač: Dragan Župan (Zadar).

ZADAR: K. Jurjević, Repić , od 60. Petković), Pranić , Sarić od 64. J. Jurjević), Tokić , Torbarina , Župan , Anić od 74. Handžić), Jerbić, Čubrilo , Jurić . Trener: Vjeran Simunić.

JUNAK: Labrović, Mornar , Katuša , Bandalo , Vukušić, Križanac od 85. Jukić), Bitunjac, od 62. Ćorić), Andrić , Vardić , Botica od 55. Marunica), Puljić . Trener: Vik Lalić.

Ovo je u tri dana druga pobjeda u nizu igrača Zadra što ohrabruje sve od "neposrednih proizvođača" na terenu, struke, Uprave, a dakako i vjernih navijača.

Zadrani su u susret ušli  "napaljeni" kako bi odmah na početku postigli zgoditke koji im "beru" bodove, no morali su pričekati do 26. minute. Do tada su imali četiri poluprigode čiji je "režiser" bio Dragan Župan. On je pravovremeno upošljavao Repića, pa Čubrila, Jurića i ponovo Repića, no ništa od zgoditka.

U 26. minuti ponovo je kapetan Župan "kapetanski" pronašao Čubriča koji zabija za vodstvo od 1:0 koje nije trajalo dugo. Već u 30. minuti Tokić je nakon Sarićeve lopte, rezultat povisio na 2:0. Ponovo se na igralištu čuo uzvik "nula, nula je". Bude se Junaci i Andrić koji je igrao kao da pripada Zadru, a ne anemičnoj momčadi Junaka. Andrić tuče vratnicu i tim rezultatom završava prvi dio.

Već u 48. minuti Zadar povisuje. Anić je krasno pronašao Repića koji je brži od vratara Labrovića, zaobilazi ga i to je 3:0. Gosti su preko Andrića smanjili u 64. minuti, da bi sve do 90. domaćini imali inicijativu i u toj minuti zaključili susret preko Vinka Petković za visokih 4:1 i nova tri boda Zadrana, zasluženo.

19. travanj 2024 21:12