SportKVALIFIKACIJE ZA SP

Djeca Hajduka zabila tri gola i odvela Hrvatsku do velike pobjede protiv Slovenije: otvorila se ‘autocesta‘ prema nastupu u Kataru

Piše R.R.
7. rujna 2021. - 20:46

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 6. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru na Poljudu svladala Sloveniju sa 3-0 (1-0).

Strijelci za četvrtu pobjedu Hrvatske u ovim kvalifikacijama bili su Marko Livaja (33), Mario Pašalić (66) i Nikola Vlašić (90+4).

Pred 16.237 gledatelja na Poljudu Hrvatska je dominirala protiv Slovenije od prve do posljednje minute te joj uzvratila za neugodan poraz sa starta kvalifikacija u ožujku u Ljubljani.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić odlučio je od prve minute na teren poslati ljubimca splitske publike i napadača Hajduka Livaju, a taj potez se pokazao punim pogotkom jer je upravo Livaja postigao prvi pogodak u 33. minuti. U začetku akcije odlično je reagirao Brozović koji je osvojio loptu na 30-ak metara od slovenskog golai uposlio Juranovića na desnom boku, uslijedio je centaršut na glavu Pašalića, no ovaj je s pet metara pogodio vratnicu. Srećom, lopta se osbila ravno na glavu Livaje koji je koncentrirano pogodio nebranjeni dio mreže.

Na 2-0 je sredinom nastavka povisio Pašalić u 66. minuti, no on je imao najjednostavniji dio posla u akciji koju su kreirali veterani Lovren i Perišić. Lovren je dijagonalom sa svoje polovice pronašao Perišića na lijevom krilu, ovaj je sjajnim driblingom "slomio" svog čuvara i zatim povratnom loptom pronašao nečuvanog Pašalića na pet metara kojemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Konačnih 3-0 postavio je Vlašić u četvrtoj minuti nadoknade kada je poletio zrakom i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Oršića.

Hrvatska tako nakon šest kola ima 13 bodova, koliko ima i Rusija koja je u utorak u Moskvi svladala Maltu sa 2-0, dok je Slovenija pala na četvrto mjeto sa sedam bodova. Na treće mjesto izbila je Slovačka koja nakon 2-0 pobjede protiv Cipra u Bratislavi ima devet bodova. Malta i Cipar su na posljednja dva mjesta sa po četiri boda.

Hrvatska će u 7. kolu gostovati na Cipru 8. listopada.

Hrvatska – Slovenija 3:0 (1:0)

Split – Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja 16.237.

Sudac: Clement Turpin (Francuska) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Livaja (33), 2:0 Pašalić (66), 3:0 Vlašić (90+4).

Žuti kartoni: Bijol (Slovenija).

Najbolji igrač: Mario Pašalić (Hrvatska).

Hrvatska (4-2-3-1): Ivušić (–) – Juranović (6,5), Lovren (6,5) (od 77. Ćaleta-Car –), Vida (6,5), Barišić (6,5) – Brozović (7), Kovačić (7) (od 76. Ivanušec –) – Pašalić (8), Kramarić (7) (od 77. Oršić –), Perišić (8) (od 86. Čolak –) – Livaja (8) (od 58. Vlašić 7).

Slovenija (4-4-2): Oblak (7) – Stojanović (5) (od 88. Zahović –), Bijol (5), Mevlja (5), Balkovec (5) (od 66. Jurčević –) – Gnezda Čerin (5), Stanković (5) (od 65. Skubic –), Kurtić (5), Lovrić (5) – Iličić (5) (od 55. Mlakar 5), Šeško (5) (od 65. Šporar –).

Tijek susreta

90' + 5 Kraj susreta, velika pobjeda Hrvatske

90' + 4 Točka na utakmicu, izvrsna akcija, brza, okomita, Pašalić, pa lijvo do Oršića koji je ubacio na drugu vratnicu gdje je sačekao Vlašić i glavom poslao u mrežu. Provjeravao je VAR situaciju, izgledalo je sumnjivo, ali fešta nije pokvarena, Turpin je pokazao na centar

90' + 2  Pokušao je Oršić iz slobodnog udarca, ali je lopta završila visoko iznad gola

90' + 1 Bijol je uspio zaraditi prvi žuti karton na utakmici

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

89' Nismo odustali od želje da zabijemo i treći gol, pokušao je Ivanušec, ali je pucao preko gola

88' Posljednja izmjena kod Slovenaca, umjesto Stojanovića u igri je Zahovič

86' Perišić je svoje odradio, uz veliki pljesak je napustio teren, a umjesto njega je ušao Čolak

85 ' Brza akcija naših, Pašalić do Oršića, ali je Oblak uspio odbiti

82' Nastavak akcije,  Vlašićev je udarac bio blokiran, a potom je Oršić pucao preko gola

81' Bili smo blizu trećeg pogotka, duga kombinacija je izbacila u priliku Vlašića koji je loptu zastavio na samoj gol-liniji, pokušao odigrati povratno, ali je Bijol očistio

76' Trostruka izmjena u Hrvatskoj, izašli su Lovren, Kovačić i Kramarić, a novi su igrači Ćaleta-Car, Oršić i Ivanušec

75' Ivušić je pokupio odlično loptu ubačenu iz kornera, ali se pri doskoku malo ozlijedio

73' Dobro se ogradio Vlašić, sačuvao loptu, ali je kratko odigrao povratnu loptu

72' Pokušao je Kramarić iznenaditi Oblaka koji je bio na mjestu

69' Još jedan prodor Perišića, ali ovaj put njegov centaršut nije bio precizan

67' Na Poljudu je 16.237 gledatelja

66' Okrunio je Mario Pašalić večerašnju partiju pogotkom, mat u tri poteza, Lovrenova dugačka lopta, Perišićev dribling i ubačaj nisko na peterac gdje je Pašalić bio na pravom mjestu i zabio je loptu pored nemoćnog Oblaka

64' Nove izmjene kod Slovenije, umjesto Šeška, Stankovića i Balkoveca u igru su ušli Šporar, Jurčević i Skubic

61' Zanimljiv pokušaj Lovrena, vidio je da je Oblak daleko od gola, pokušao sa 60 metara, ali neprecizno

60' Zabio se kao šilo kroz slovenske redove Kovačić, no Oblak je bio pravovremen

58' Pokušao je Kramarić podvaliti loptu do Vlašić, otklonili su gosti opasnost

57' Izmjena u Hrvatskoj, ušao je Vlašić umjesto Livaje

56' Sakrili smo potpuno loptu Slovencima, ne mogu nikako doći do nje

54' Prva izmjena kod Slovenije, umjesto Iličića u igru je ušao Jan Mlakar

52' Kovačić je dobro prebacio loptu na desno, Livaja je primirio, ali se nije dobro namjestio na šut koji je bio slab i neprecizan

50' Dobro je prošao Perišić, sačekao Kramarić da se oslobodi čuvara, ali ubačaj nije bio dobar

47' Pašalić se dobro otvorio, ali je njegovu namjeru ubacivanja u peterac spriječio Mevlja odbijanjem u korner

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' + 1 Kraj prvog poluvremena

45'+ 1 Mogao je Kramarić i puno bolje završiti kontru, gurnuo je loptu Barišiću koji je upao u zaleđe

45' Igrat će se minuta sudačke nadoknade

43' Izgleda da nisu Slovenci ozbiljno shvatili Kramarića koji je krenuo sam prema golu, podvalio je lažnjak Balkovcu, ali je Oblak obranio

40' Pokušao je Barišić centrirati, lopta mu je prešla preko noge, promijenila smjer, ali se Oblak nije dao iznenaditi, izbacio je loptu preko grede

39' Ostao je Perišić na širkom prostoru protiv Bijola, ali nije uspio pucati kako je želio, predaleko od gola

38' Još jedan ubačaj Juranovića, Perišić je sve nadskočio, ali je Oblak uspio uhvatiti loptu

34' Pokušali su Slovenci brzo uzvratiti, ali je Kurtićev udarac otišao pored gola

33' Konačno,  razbijen je bunker Slovenaca, dobro je akcija tekla s lijeve strane, odbijanac je na kraju došao do Juranovića koji je uputio vrhunski centaršut na drugu stativu gdje je Pašalić odlično pucao glavom, pogodio stativu, ali je odbijanac Livaja zakucao glavom u mrežu nemoćnog Oblaka

29' Pokušao je Livaja izvana, sa svoje pozicije, ali je Oblak obranio i odbio loptu u korner

27' Upozorenje za naše, dubinska lopta, kontra prema brzonogom Šešku, koji je pokušao nešto, ali je lopta prošla pored gola

25' Nova dobra prilika, Kramarić je uspio proturiti loptu prema Livaji koji se uspio nekako provući pored Oblaka i Mevlje, ali mu je lopta pobjegla iz teške pozicije je pogodio vanjski dio mreže

23' Kramarić je pokušao odigrati povratnu loptu s vrha kaznenog prostora, ali bez konkretnog učinka

20' Velika šansa za Kramarića, konačno jedna brza akcija, okomita, lijevo do Barišića koji je oštro ubacio na desetak metara, ostao je naš napadač sam, ali je njegov udarac s desetak metara Oblak obranio

17' Trebat će dosta strpljenja da se probije ovaj slovenski blok, čvrsto su se postavili u sredini terena

13' Umirili su Slovenci igru, preuzeli kontrolu na sredini terena, ne dopuštaju da se razvija igra

9' Izvrstan prolaz Perišića pored Stojanovića, ubačaj na drugu vratnicu gdje su bili Pašalić i Kramarić, ali su se spetljali i propala je dobra prilika

7' Ubacio je Juranović na drugu stranu, Barišić je pucao, desnom nogom, ali visoko iznad gola

5' Dobro je ubacio Barišić, ostao je sam Pašalić koji je pokušao glavom, ali premekano za Oblaka1' Počela je utakmica

2' Prošao je Perišić jako dobro po lijevoj strani, no lopta mu je prešla preko noge i završila u rukama Jana Oblaka

1' Utakmica je počela

0' Stigli su sastavi

19. travanj 2024 06:19