SportDERBI NA MAKSIMIRU

Bijeli pali u sudačkoj nadoknadi: Dinamo došao do dramatične pobjede u kontroverznom derbiju

Piše A.J.
21. svibnja 2022. - 22:47

Dinamo je pobijedio Hajduk na Maksimiru u susretu 36. kola HT Prve lige rezultatom 3:1.

Modre je u vodstvo doveo Bruno Petković u 53. minuti, dok je za Bijele zabio Marko Livaja u 94. minuti. I kada se činilo da će momčadi uzeti po bod, Modri su odigrali kontru, Baturina je pronašao Oršića na drugoj strani i on je iz blizine poentirao za 2:1. Dvije minute kasnije Baturina je zabio za konačnih 3:1.

Ova utakmica nije imala rezultatsku važnost, jer su obje momčadi osigurale svoje pozicije u pretposljednjem kolu, a treba naglasiti i to da je derbi bio poprilično kontroverzan, jer je Dinamo Torcidi zabranio unošenje transparenata i megafona, zbog čega je južna tribina stadiona iz protesta bila prazna, dok su BBB u više navrata ubacili baklje na teren i tako izazvali prekide, a najbizarnije u svemu tome bilo je ono kada su u 72. minuti zapalili svoj transparent i izazvali požar zbog čega je utakmica zaustavljena na više od osam minuta.

Modri su svoju sezonu završili, dok Bijele čeka finale Kupa protiv Rijeke u četvrtak (26. svibnja) na Poljudu.

Tijek susreta

90+15' Utakmica je završila

90+12' Baturina je zabio za 3:1

90+10' Dinamo je odigrao dobru kontru i Oršić je zabio za 2:1

90+5' Izlazi Ivanušec, ulazi Baturina

90+4' GOOOOOOOL! Livaja je zabio

90+1' Mlakar je opet u šansi, ali Šutalo blokira

90' Igrat će se još 10 minuta sudačke nadoknade, iako je prekid zbog požara trajao najmanje osam minuta. Onda još na VAR kod Livajinog poništenog gola otpada par minuta, dok treba uzeti u obzir i to da smo u drugom dijelu vidjeli jedan gol i sedam zamjena

89' Šansa za Hajduk! Biuk je lijepo prošao po lijevoj strani i dao za Mlakara, ali on iz velike blizine šalje loptu pored gola

84' Iz igre će Ljubičić, a u igru Mlakar, dok će kod Dinama van igre Ademi, a u igru Gojak

80' Nakon osam minuta prekida zbog požara koji je nastao ispod sjeverne tribine, utakmica se nastavlja. Inače, BBB su zapalili svoj transparent

72' Ponovno su baklje na terenu, Klakočer će vjerojatno trebati pomoć kada bude brojao količinu pirotehničkih sredstava koje su domaći navijači danas ubacili na travnjak i pored njega

71' Izlazi Špikić, ulazi Menalo

68' Livaja je zabio nakon kornera, ali gol je poništen jer je lopta ušla u gol nakon što mu se od noge odbila u ruku

67' Ulaze Čolina i Simić, a izlaze Melnjak i Ferro

63' Ljubičić se našao u prilici nakon dobrog dodavanja Krovinovića, ali se spetljao

61' Dvostruka izmjena kod Hajduka. U igru su ušli Livaja i Grgić, a izašli Sahiti i Vuković

55' Ponovno prekid zbog pirotehnike na terenu

53' Gol za Dinamo. Ivanušec je pogodio vratnicu, a u nastavku akcije Moharrami pronalazi Petkovića koji zabija. Obrana Hajdukas nije najbolje reagirala u ovoj situaciji

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+1' Kraj prvog dijela, rezultat je 0:0

45' Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade u prvom dijelu

39' I opet prekid zbog pirotehnike

38' Ponovno baklja u Hajdukovom šesnaestercu, utakmica je morala biti prekinuta

Ronald Gorsic/Cropix

35' Tempo je i dalje visok, ali nijedna momčad ne želi previše riskirati

26' Krovinović i Mikanović su pokušali iznenaditi Modre iz slobodnog udarca, ali to je loše izvedeno

17' Bočkaj puca iz slobodnjaka, Kalinić hvata loptu

17' BBB su bacili baklju u Hajdukov šesnaesterac, a izgleda da je i nekoliko bljeskalica palo na tartan stazu. Alan Klakočer zasigurno sve to marljivo zapisuje

Ronald Goršić/Cropix

14' Pokušao je sada Sahiti iz daljine, ali Livaković to odbija u korner

13' Velika šansa za Dinamo, pucao je Petković nakon ubačaja Moharramija, ali njegov udarac odlazi preko gola

7' Obje momčadi su krenule agresivno i za sada je utakmica dosta otvorena

1' Utakmica je počela

0' Stigli su sastavi