StoryEditorOCM
ForumTRAŽI SE ASTRONAUT KOJI ZNA ZIDATI I ŽBUKATI

Vlasnik zadarske firme u očaju objavio ovaj oglas te poručio: "Danas bi svi bili samo profesori"

Piše 100posto
16. veljače 2018. - 13:03
1440x620_1518775417profimedia-0363400083

Građevinska tvrtka iz Zadra s proširenjem i novim poslovima početkom veljače objavila je oglas u kojem traže građevinske radnike. No, taj oglas, kao i mnogi drugi, jednostavno nije urodio plodom - piše 100posto.

Frustriran manjkom interesa za posao kao i radnicima koji se javljaju na oglase, a o poslu ne znaju ništa, ojađeni vlasnik odlučio je na Facebook profilu objaviti novi oglas za zapošljavanje u kojem je napisao: "Tražimo astronauta od 30 do 50 koji zna šalovati, zidati, žbukati i koji pivati i lansira se na gradilište u roku 24 sata".

Oglas je odmah posto hit na društvenim mrežama, a mi smo kontaktirali vlasnika kako bismo čuli što ga je ponukali na ovakakv korak. On nam je odmah naglasio da je stanje na tržištu katastrofalno te da svi radnici koji znaju svoj posao su pobjegli iz Hrvatske, a ono što je i ostalo ne zna i ne želi raditi. 

"Javljaju se ljudi iz Bosne i kažu da su vrhunski majstori i da sve znaju, da su stvoreni za građevinu i da su radili na njoj, a onda kada dođu na gradilište ni kariolu ne znaju voziti", ispričao je vlasnik, dodajući i da plaće naših građevinskih majstora su dobre, a nitko ne želi raditi. Tako nam je otkrio da za 182 radna sata oni dobiju oko neto oko devet tisuća kuna, ali i dalje interesa nema. 

"Mladi ljudi nisu spremni na edukaciju i  doškolovanje, samo kažu da ih to ne zanima. Svi bi bili samo profesori na fakultetima", objašnjava vlasnik koji priznaje da je iz protesta objavio ovaj oglas. Čak i kada je zvao ljude sa Zavoda za zapošljavanje, mnogi su mu jasno poručili da ne traže posao i da su samo prijavljeni kako bi imali zdravstveno, a da ne žele raditi. 

"Prijatelju ja sam samo na birou radi zdravstvenog", ispričao je vlasnik, ogorčen situacijom na tržištu - prenosi 100posto.

25. travanj 2024 08:22