StoryEditorOCM
ForumOPET SVI "VARE"

Nisu pazili: nova blamaža u Generalu, gledatelji primijetili dva dosta nezgodna detalja u pozadini; Društvene mreže se užarile od komentara: "Koja p***m*** je ova serija!?"

Piše JL, T.S.M.
24. prosinca 2019. - 15:22
gotov.JPG

 

U ponedjeljak je na Hrvatskoj radioteleviziji emitirana treća epizoda serije "General" redatelja Antuna Vrdoljaka, a pričom je pratila povratak Ante Gotovine u Hrvatsku i osnivanje profesionalnih vojnih snaga te ranjavanje Gotovine u jednoj diverzantskoj akciji.

Serija "General" našla se na udaru kritika - što etabliranih kritičara, što korisnika društvenih mrežama - zbog neobičnih scena, nespretnih dijaloga i neočekivanih detalja.

Tako se u trećoj epizodi u jednoj sceni vožnje automobilom mogu vidjeti reklame za trgovački lanac Kaufland i teleoperatera Vip, koji je u međuvremenu postao A1. U toj se sceni Gotovina taksijem vozi od zagrebačke zračne luke prema centru grada te s taksistom razgovara o ratu.

Screenshot / HRT

 Kako se radnja treće epizode zbiva 1991. godine, malo je neobično u kadrovima vidjeti reklame za tvrtke koje su u Hrvatskoj počele poslovati tek 1999. (Vip) i 2001. godine (Kaufland).

Čini se da neki jedva čekaju prikazivanje 'Generala' ponedjeljkom navečer, no ne zbog uzbudljivih zgoda mladog Gotovine, nego zbog komentiranja viđenog.

Kao i nakon prikazivanja prvih dvaju nastavaka, i nakon emitiranja trećeg društvene mreže preplavile su kritike. Pohvale i uz najbolju volju nismo uspjeli naći.

Gotovina vodi manju diverzantsku jedinicu čiji je zadatak onemogućiti prodor tenkova i tako kupovati vrijeme dok se hrvatska vojska ne naoruža eno po njima je Gotovina još na mostiću i fermaje tenkove dok se ne naoružamo

Nije bitno kakvi su specijalni efekti nego koliko ti vjeruješ u njih.

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

 · 

Spremni?

Embedded video

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

Filip Radoš si je prokrijumčario pištolj u guzici i na kraju razgovora s Mustafom, desnom rukom je uzeo pištolj i nekako se uspio upucat u lijevu slijepoočnicu.

Embedded video

See ? FrankoLinus Van Pelt ?'s other Tweets

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

 · 

Spremni?

Embedded video

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

"Znaš ti tko sam ja? Partizan, prvoborac!"
"Znam ja dobro tko su partizani, oni su ubili mog djeda!"

Ljudi moji.

See ? FrankoLinus Van Pelt ?'s other Tweets

Cek nekuzim. Bobetko zna dedu iz sume

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

 · 

Spremni?

Embedded video

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

Upucani četnik je upravo čestitao Gotovini na odličnom zarobljenju KOJA PIČKA MATERINA JE OVA SERIJA ?

See ? FrankoLinus Van Pelt ?'s other Tweets

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

 · 

Spremni?

Embedded video

? FrankoLinus Van Pelt ?@Franko12

"To je rat, štogod netko govorio. Mi smo u ratu, to je rat, mi smo u ratu, u ratu smo, znate?"

Vrdoljak for Dummies scenarij.

See ? FrankoLinus Van Pelt ?'s other Tweets

Cekaj lika je pogodio u ruku i ovaj mu kaze cestitam uspjeli ste nas uloviti i sad ugodno caskaju. Eto nista sad smo vasi...

 

22. travanj 2024 17:45