StoryEditorOCM
ForumPOPULARNI DOMAĆI PJEVAČ PRISJETIO SE SVOJE MLADOSTI

'Nemam pojma otkud mi titula zavodnika. Galebario sam nešto prije braka, ali ne previše'

Piše JL
5. kolovoza 2019. - 14:00
giuliano

Nakon “Sedam dana tjedno”, pjesme koja je premijerno izvedena lani na Splitskom festivalu i koja je, prema službenim podacima, u proteklih godinu dana bila najviše emitirana skladba s tog festivala, Giuliano Đanić ovo ljeto svoj put po top-listama nastavlja skladbom “Krila galeba” Branimira Mihaljevića i Nene Ninčevića, posvećenom ljetnim ljubavima i nikad dovoljno opjevanim dalmatinskim galebovima na dvije noge.

- Siguran sam da će ‘Krila galeba’ ponoviti uspjeh pjesme ‘Sedam dana tjedno’ jer se, prema podacima, nova pjesma u proteklom razdoblju vrti po radijskim postajama još više nego prethodna. Riječ je o pravoj ljetnoj, pozitivnoj i veseloj pjesmi koja je uz to i poprilično plesna. Pjesma zrači optimizmom, i to mi je drago jer nam svima treba optimizma - kaže splitski pjevač koji u svom novom hitu obrađuje ljetne ljubavi.

Priča s Kristinom

- Njih su svi doživjeli. I ljudi s mora i ljudi s kopna. Traju tjedan ili dva, točno onoliko koliko traje nečiji godišnji odmor. Budu lijepe, slatke, strastvene, ali ne i trajne. Odnosno, najčešće nisu trajne - smije se pjevač koji se prije 17 godina vjenčao sa Zagrepčankom Kristinom, plesnom pedagoginjom i koreografkinjom koju ipak nije upoznao u hladu palme, nego na jednom zajedničkom projektu na kojem su tada oboje surađivali.

Galebovi su out

- Kristina i ja nismo bili likovi iz te ljetne ljubavi o kojoj sada pjevam, ali, naravno, imao sam i ja prije braka takvih ljubavi. Onih koje su dolazile na more na sedam dana, a kad su odlazile, ja bih se uzaludno pitao zašto već moraju otići. Bilo je, dakle, toga i kod mene, ali ne previše jer sam ja u to vrijeme zapravo stalno visio s ekipom kojoj je bilo bitno ‘pojist, popit i posli se bacit u more’. Nisam nešto previše galebario - otkriva Giuliano kojeg smo pitali odakle mu onda titula zavodnika koju je prije dvadesetak godina nosio.

- Nemam pojma! - uz smijeh odgovara glazbenik koji tvrdi da galebarenje u doba dok je on bio u najboljoj formi nije bilo “in”.

- Točno tako. Upravo kad sam postao punoljetan, galebarenje je izašlo iz mode. Koliko je meni poznato, u modu se otad nije niti vratilo. Barem ja takvo što nisam primijetio. Iako, možda mi je, dopuštam, i promaklo. Posljednjih godina turizam je rastao, tijekom ljeta bile su tolike gužve u Splitu da ništa nisi niti mogao primijetiti.

Ove godine svi kažu da turista ima manje nego prijašnjih godina pa ću vam ja, ako primijetim kakve galebove kako oblijeću ako turistica, početkom jeseni svakako javiti bude li novosti na tom planu - obećava Giuliano koji je za “Krila galeba” snimio i videospot u kojemu, međutim, sam nije zaplesao. Zašto?

Ante Čizmić / CROPIX

 

- Kako nisam zaplesao? Pomaka sam dva puta noge! Niste vidjeli? Pogledajte! Ili, bolje, nemojte. Jer, premda mi je žena plesna pedagoginja, ja imam dvije ‘live’, nisam baš neki plesač - priznaje glazbenik s četvrt stoljeća dugom karijerom pred kojim je još jedno radno ljeto.

- Nastupam sa svojim Diktatorima diljem zemlje. Nema gdje nas neće biti. Jedva sam uspio spojiti par slobodnih dana krajem kolovoza kada ću napokon otići na kraći godišnji odmor. Kažem napokon, ali zapravo ne mislim sasvim tako. Jer, ja sam od onih sretnika koji imaju posao koji vole, kojemu je taj posao, što bi se reklo, i žena i ljubavnica. Volim pjevati, volim održavati koncerte, ali, jasno, volim i otići na odmor sa suprugom i sinom Markom. Gdje ću se odmarati? Ići ćemo žena, sin i ja na Proizd.

To je otočić koji se nalazi na ulazu u Vela Luku i na kojem nam je prekrasno. Imam tamo super ekipu, super ekipa je i u Vela Luci, baš se veselim odmoru. Volim li pasivni ili aktivni odmor? Neku kombinaciju: malo jednog, malo drugog, ničega previše - otkriva Giuliano koji će, nakon što tijekom ljeta obiđe Jadran, sa svojim bendom krenuti na nastupe i po kontinentu.

Dobar bend

- Imamo puno poziva i drago mi je zbog toga. S Diktatorima sviram oko godinu dana, ali znamo se puno dulje. Još iz vremena kad su Diktatori nastupali s Marijanom Banom, kojemu sam znao gostovati na koncertima kada bismo zajedno izvodili pjesmu ‘Jugo’. Ban je prije nekog vremena, kako je rekao, otišao u - nadam se, prijevremenu - mirovinu, ne da mu se više nastupati, a ja sam udružio snage s Diktatorima. Super se slažemo, baš smo uigrani. Ili, kako je to davno rekao Branimir Johnny Štulić: ‘Našao sam dobar bend!’ Baš smo sjajna ekipa, odlični su glazbenici i odlični ljudi.

To je jako bitno jer čim imaš samo jednu problematičnu osobu u bendu, to nikad dobro ne završi. Svi glazbenici znaju o čemu govorim jer ti sa svojim ljudima iz benda provodiš dane i noći, znaš tjedan dana biti negdje na putu... Budemo i mnogo na cesti, u kombiju... Što tada radimo? Neki spavaju, neki se zezaju i smijulje, neki gledaju filmove ili slušaju glazbu. Radimo sve da sam put prođe što prije, a kad se iskrcamo, kreće pravo veselje, pjevanje i druženje s ekipom. Na koji god smo koncert došli, bilo je veselo, ali stvarno jako veselo - kaže pjevač koji će na jesen nastupiti i u Zagrebu, u Tvornici kulture.

- Ne znam još točan datum nastupa, mislim da će to biti krajem listopada. Polako se pripremamo za taj koncert, a već smo sigurni da će biti odlično! - kaže Giuliano.

 
15. travanj 2024 15:28