StoryEditorOCM
ForumNOVA PALJBA

Milanović u Ogulinu: ‘Hoću li sjesti s Plenkovićem? Gdje, u krilo? Ne, pretežak sam. Pozvao sam ga da idemo u Okučane, pobjegao je kao vjeverica‘

Piše PSD
4. svibnja 2021. - 15:55

Predsjednik Zoran Milanović danas je u Ogulinu gdje je u Gradskoj knjižnici i čitaonici prisustvovao uručenju priznanja najuspješnijim sportašima Grada Ogulina u 2020., nakon čega je dao izjavu za medije. 

Novinari su ga pitali zašto uoči lokalnih izbora intenzivno obilazi zemlju, na što je Milanović rekao: "Gdje da idem, u Munchen? Ljudi me zovu, što da radim, da se sakrijem pod jastuk? Kao policija u Borovu selu neki dan..."

"Policija je pustila da ljudi koji su se ponašali divljački uđu u to selo. Tamo je bio i ministar unutarnjih poslova koji je njihov šef, policijom upravljaju Božinović i Plenković. Na Plitvice nije došao policijski vrh, zato što je tako naredio Plenković. On i njegov ministar su odgovorni za to što se dogodilo u Borovu. To se moralo organizirati, da ne bude provokacija", rekao je, piše Jutarnji list.

"Oni ne koriste policiju i izazivaju incidente", dodao je o slučaju u Borovu.

Na pitanje za komentar na Plenkovićevu izjavu da on politizira vojsku, Milanović kaže: "Vojska ne ide po ulicama, u vojarnama je".

"Prvi put u 30 godina organizirao sam prijem za heroje na Plitvicama i dođu svi osim vrha policije jer im je to naredio Plenković. Tko je započeo tu incidentnu situaciju? Plenković", rekao je. 

"Nisam mogao riješiti spomenik Šoškočaninu. S obzirom na to da je Plenković rođen jučer ujutro, on nije mogao ništa riješiti. Nisam to mogao riješiti, tu su mi figu držali Pupovac i Plenković. Spomenik Šoškočaninu je provokacija, Plenković nema što o tome govoriti, neka to makne i bit ćemo zdravije društvo", kaže.

Jeste li svjesni da Zlata Đurđević neće biti potvrđena za šeficu Vrhovnog suda, pitali su ga novinari. 

"Odakle vam to? Za nju neće glasati Njonjo, ali ja pozivam zastupnike da razmisle hoće li odbiti takvu osobu za predsjednicu Vrhovnog suda. Ako odbiju, to je stvar pritiska. Ta osoba je potpuno čista, moralno, intelektualno. Kako kaže jedan crnogorski pjesnik, 'ćeraćemo se do kraja'. Ona je moj kandidat i nikakav odbor moj stav neće promijeniti. Mislim da će oni teže objasniti zašto su ju odbili nego ja zašto sam ju odabrao", rekao je i dodao kako će "svakoga pitati u facu zašto su glasali protiv nje".

"Ona se sama prijavila na tu farsu od javnog poziva. Da se prijavi Kennedy, ona je kandidat", dodao je.

"HDZ je destabilizirao hrvatsko pravosuđe", rekao je. 

Na pitanje jesmo li u krizi sudbene vlasti, kaže: "Nismo, sudovi će funkcionirati. Možemo biti u krizi DIP-a ako se ne izabere šef Vrhovnog suda, to je eventualni problem. Ali HDZ to zna već mjesecima", odgovorio je. 

Hoćete li sjesti s Plenkovićem, pitali su ga novinari. "Gdje, u krilu? Ne, pretežak sam...", odgovorio je.

"On bi stalno sjedio, nema sjedenja. Nismo anemični, nema sjedenja", rekao je.

"Pozvao sam Plenkovića da zajedno dođemo u Okučane, pobjegao je kao vjeverica", zaključio je predsjednik.

19. travanj 2024 16:04