StoryEditorOCM
Forum" I JA SAM PLAĆAO"

Milanović: HGK je politička jazbina, potpuno beskorisna. Tu se uhljebljuje po stranačkoj pripadnosti

Piše Jutarnji.hr
4. veljače 2021. - 19:02

Predsjednik Zoran Milanović komentirao je ispred HNK aktualne teme iz političko-gospodarskog života Hrvatske.

- Žao mi je što nema cjepiva. To je problem nabave, dogovora s farmaceutskim firmama. Meni je to i privatno pomalo mučno jer i meni neki bliski ljudi koji su stari nisu cijepljeni. U tome što se nisam fotografirao kod drugog cijepljenja nema nikakvog motiva, rekao je Milanović, prenosi Jutarnji.hr.

Osvrnuo se i na prosvjede ugostiteljskih udruga i složio se s njihovim zahtjevom da se ukine članarina HGK.

- To je nešto što moja vlada trebala provesti. Ta komora je politička jazbina, puno više nego Hrvatska obrtnička komora, koja ima svoj smisao i korist za hrvatsku ekonomiju. HGK nije esencijalna institucija Hrvatske, bila je korisna ustanova, postala je beskorisna, u njoj se vode politički obračuni na svakotjednoj razini. Sjećam se 2012. kad je otišao Vidošević, nisam bio svjestan te grabeži, i ja sam plaćao, ali nisam dobivao baš ništa. Nema protuusluge, naknada za koju ne dobijem ništa, osim što se mijenjanju političke garniture i uhljebljuje po stranačkoj pripadnosti, objasnio je Milanović svoj stav pa nastavio:

- Ta komora više nema smisla, na način da je svi financiraju, a da ne znaju kakvu protuuslugu dobivaju. Obavezna naknada je parafiskalni namet, nije opravdan. To su ogromni novci, iz toga se plaća ogroman aparat, koji ne radi ništa konkretno, čak ništa štetno, ništa, rekao je.

Odgovorio je na upit o opravdanosti prosvjeda ugostitelja.

- Ti prosvjedi su bili očekivani, ljudi traže konzistentnost, od početka sam upozoravao da represivne mjere moraju imati jasno pravno i logičko uporište. Izvanredno stanje nije pucnjava ni rat, to može biti i ovakvo stanje, izjavio je.

Nije želio komentirao imenovanje Martine Dalić za šeficu Podravke.

- Nju neću komentirati, ali moram komentirati Podravku, korporaciju s godišnjim prometom od 4 i pol milijarde kuna. Tu je puno dionica mirovinskih štediša. Time upravljaju društva mirovinski fondovi. Ona su privatna i javna. Ako su se oni tako dogovorili s vladom koja ima 25 plus jedan posto, u redu, rekao je.

18. travanj 2024 12:47