StoryEditorOCM
TurizamŠTO SE DOGAĐA?

U lipnju puno manje turista nego lani u ovo doba, a još nas čeka famozna srpanjska rupa. Krivci nogomet i Amerika?!

Piše Saša Ljubičić
23. lipnja 2026. - 20:01

Na kraju se punti broje i, kako sada stvari stoje, prvo poluvrijeme neće dobro završiti. Doduše, do svibnja bilježimo blagi rast gostiju u odnosu na lani, ali je zato lipanj, u kojem se događa pravi turizam, počinje ljeto – podbacio.

Predsjednik Udruženja hrvatskih putničkih agencija Boris Žgomba, već je izjavio da zbog manjka gostiju u lipnju, po svemu sudeći, nećemo ostvariti bolji skor u prvom dijelu godine u odnosu na 2025., te da su ceh najviše platili privatni iznajmljivači koji bilježe i do petnaest posto manje gostiju, dok se hotelijeri još nekako i drže. A, da nije da baš da sve vrvi od furešta, vidi se već na prilazima splitskoj trajektnoj luci koja je najveća putnička luka na istočnoj strani Jadrana. Kroz Zvonimirovu se, u kojoj je ljeti vječiti krkljanac, prolazi ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. lipanj 2026 20:02