Na kraju se punti broje i, kako sada stvari stoje, prvo poluvrijeme neće dobro završiti. Doduše, do svibnja bilježimo blagi rast gostiju u odnosu na lani, ali je zato lipanj, u kojem se događa pravi turizam, počinje ljeto – podbacio.
Predsjednik Udruženja hrvatskih putničkih agencija Boris Žgomba, već je izjavio da zbog manjka gostiju u lipnju, po svemu sudeći, nećemo ostvariti bolji skor u prvom dijelu godine u odnosu na 2025., te da su ceh najviše platili privatni iznajmljivači koji bilježe i do petnaest posto manje gostiju, dok se hotelijeri još nekako i drže. A, da nije da baš da sve vrvi od furešta, vidi se već na prilazima splitskoj trajektnoj luci koja je najveća putnička luka na istočnoj strani Jadrana. Kroz Zvonimirovu se, u kojoj je ljeti vječiti krkljanac, prolazi ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....