StoryEditor
Hrvatskapodaci stožera

U posljednja 24 sata u Hrvatskoj zabilježeno još 2480 novih slučajeva zaraze, preminulo 26 osoba, više od stotinu pacijenata na respiratorima

Piše PSD, Hina
4. studenog 2020. - 11:32
Ronald Goršić/Cropix

U posljednja 24 sata zabilježeno je 2480 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 14843. Među njima je 1221 pacijent na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 118 pacijenata - javlja Nacionalni stožer.

Preminulo je 26 osoba. Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 56567 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 654 preminulo, ukupno se oporavilo 41070 osoba od toga 1690 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji su trenutno 29404 osobe. Do danas su ukupno testirane 523 382 osobe, od toga 9206 u posljednja 24 sata.

Evo današnjeg stanja po županijama:

Splitsko-dalmatinska županija

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 1044 obrađena testa danas je 396 novooboljelih osoba s područja Splitsko-dalmatinske županije pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 108, Imotskog 22, Kaštela 16, Makarske 15, Omiša 16, Sinja 97, Solina 11, Starog Grada 1, Supetra 1, Trilja 8, Trogira 2, Vrgorca 8, Vrlike 3, Bola 1, Baške Vode 1, Dicma 6, Dugog Rata 7, Hrvaca 11, Jelse 1, Klisa 4, Lovreća 1, Marine 2, Muća 6, Okruga 1, Otoka 7, Podbablja 4, Podgore 2, Podstrane 5, Postira 1, Primorskog Doca 1, Prološca 9, Runovića 4, Šestanovca 5, Šolte 1, Tučepi 1, Zmijavaca 6, Ciste Provo 1 osoba.

Od ukupnog broja novooboljelih 176 osoba su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju. Ukupno 2235 osoba nalazi se u samoizolaciji.

Na bolničkom liječenju nalazi se 91 COVID pozitivna osoba u KBC-u Split dok se 8 osoba nalazi na respiratoru.

Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminule su 3 osobe od čega jedna ženska osoba stara 91 godinu te dvije muške osobe stare 71 i 76 godina. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na COVID infekciju

Zadarska županija

Na području Zadarske županije 46 je novozaraženih osoba koronavirusom. 16 novooboljelih osoba je sa područja Grada Zadra, 15 sa područja Grada Benkovca, po dvije osobe su sa područja Grada Biograda i Općine Pakoštane, po jedna sa područja Grada Nina i Paga te općina Bibinje, Novigrad, Poličnik, Posedarje, Starigrad, Sukošan, Škabrnja, Vir i Vrsi.

U Domu za starije i nemoćne osobe „Ivan Pavao II“ u Biljanima Donjim još je 10 štićenika i 6 djelatnika pozitivno na koronavirus, jedna štićenica ima blage simptome i ona je upućena u bolnicu, dok su svi ostali asimptomatski. Tijekom jučerašnjeg dana testirani su svi djelatnici i štićenici, i još se čeka nalaz za nekoliko osoba. Oboljeli asimptomatski štićenici smješteni su u izolaciju u zasebne sobe, a ukoliko im se razviju simptomi bit će hospitalizirani.

U protekla 24 sata testirano je ukupno 294 uzoraka, aktivni nadzor provodi se nad 850 stanovnika, a istekao je za 9522 osobe.

Izliječene su još 22 osobe i u ovome trenutku na području naše županije aktivan je 431 slučaj zaraze koronavirusom.

U Općoj bolnici Zadar na svim COVD odjelima hospitalizirane su 23 osobe od kojih je 5 na respiratoru. U Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na moru na liječenju je 10 bolesnika s lakšim simptomima COVID-a 19.

Šibensko-kninska županija

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 23 osobe su oboljele od COVID-19 infekcije; devet ih je s područja Šibenika, sedam s područja Drniša, pet s područja Knina te po jedna osoba s područja Tribunja i Pirovca. Uglavnom se radi o kontaktima ranije oboljelih.

17 osoba se liječi na odjelu infektologije šibenske bolnice. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u samoizolaciji. Trenutno su 223 aktivna slučaja oboljenja od COVID-19 infekcije. U posljednja 24 sata uzorkovana su 93 uzorka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno su 422 osobe.

Dubrovačko-neretvanska županija

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 46 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Radi se o 23 osobe iz Dubrovnika, devet iz Župe dubrovačke, šest iz Blata, tri iz Konavala, dvije iz Metkovića, po jednoj iz Ploča i Vela Luke te jednoj osobi koja nema prebivalište na području županije.

Ukupno je zaraženo 19 osoba muškog spola i 27 osoba ženskog spola, a za njih 27 je utvrđena epidemiološka veza. Izliječeno je 39 osoba: 15 iz Dubrovnika, po šest iz Župe dubrovačke i Metkovića, tri iz Stona, po dvije iz Opuzena, Ploča i Konavala te po jedna osoba iz Blata, Vela Luke i s Mljeta.

U OB Dubrovnik hospitalizirano je 40 osoba pozitivnih na koronavirus. Sedam bolesnika zahtijeva intenzivnu skrb, od čega su četiri bolesnika na respiratoru (neinvazivna ventilacija) dok su tri na invanzivnoj ventilaciji.

Krapinsko-zagorska županija

U protekla 24 sata evidentirano je 99 novih osoba s područja Krapinsko-zagorske županije pozitivnih na koronavirus. Radi se o osobama s prebivalištem na području sljedećih jedinica lokalne samouprave: Grad Donja Stubica (2), Grad Klanjec (5), Grad Krapina (9), Grad Oroslavje (9), Grad Pregrada (1), Grad Zabok (9), Grad Zlatar (4), Općina Budinšćina (1), Općina Desinić (14), Općina Đurmanec (3), Općina Gornja Stubica (1), Općina Hrašćina (2), Općina Hum na Sutli (3), Općina Konjščina (1), Općina Kraljevec na Sutli (1), Općina Lobor (1), Općina Mače (1), Općina Marija Bistrica (7), Općina Mihovljan (1), Općina Petrovsko (2), Općina Radoboj (3), Općina Sveti Križ Začretje (3), Općina Tuhelj (10), Općina Veliko Trgovišće (5) i Općina Zagorska Sela (1).

Međimurska županija

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata testirano je novih 453 osoba. Evidentirano je 194 osoba pozitivnih na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji.

U proteklih 24 sata oporavilo se 105 osoba. Do sada je ukupno uzeto 14 985 uzorka. Postotak pozitivnih osoba na virus COVID 19 u odnosu na broj testiranja za proteklih 24 sata je 42,8%.

U Županijskoj bolnici Čakovec tijekom proteklih 24 sata primljeno je novih 10 pacijenata te su, u ovom trenutku, hospitalizirana 54 pacijenta pozitivna na virus COVID-19, od kojih se 6 pacijenata nalazi na respiratoru. U proteklih 24 sata preminule su dvije COVID-19 pozitivne osobe: muška osoba stara 83 godine i ženska osoba stara 93 godine, oboje sa teškim dodatnim kroničnim bolestima.

U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 je pozitivan 1 liječnik i 13 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalazi 1 liječnika i 13 medicinskih sestara.

Bjelovarsko-bilogorska županija

Na području Bjelovarsko-bilogorske županije 17 je novih slučajeva zaraze koronavirusom.

9 novozaraženih osoba s područja je grada Bjelovara, 2 novooboljele osobe s područja su grada Daruvara, po jedna novozaražena osoba s područja je grada Garešnice te općina Kapela, Sirač, Zrinski Topolovac, Nova Rača i Rovišće.

U samoizolaciji je 805 osoba.

Od početka ovoga tjedna na području Bjelovarsko-bilogorske županije preminule su 4 osobe s koronavirusom, čime dolazimo do 22 smrtna slučaja u našoj županiji povezana s covidom-19.

Varaždinska županija

Tijekom 24 sata u Varaždinskoj županiji evidentirano je 149 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Na bolničkom liječenju nalaze se ukupno 102 osobe s težom kliničkom slikom što je 12 više nego jučer. 68 osoba nalazi se na odjelu infektologije u Varaždinu, 12 ih je u jedinici intenzivnog liječenja na respiratoru, a 22 u Klenovniku.

Varaždinska bolnica trenutno za liječenje težih COVID-19 oboljelih raspolaže s 85 kreveta na lokaciji u Varaždinu i 35 u Klenovniku, te je već krenula u pripremu dodatnih kapaciteta na lokaciji u Novom Marofu. Dio tamošnjih pacijenata bit će premješten u Specijalnu bolnicu u Varaždinskim Toplicama. Tijekom jučerašnjeg dana isporučeno je 5 novih respriratora koje je osigurala Varaždinska županije, te 3 dodatna koje je osiguralo Ministarstvo zdravstva pa će tako na raspolaganju biti 20 respiratora za najteže bolesnike.

Zbog pozitivnog nalaza na COVID-19 ili mjere samoizolacije izvan službe je 157 djelatnika Opće bolnice Varaždin.

Zagrebačka županija

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do srijede, 4.11.2020. do 10:00 sati evidentirano je 3833 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 1467 osoba, a 27 osoba je preminulo. Trenutno je aktivno 2339 slučajeva.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 137 osoba (gradovi – 14 Samobor, 5 Sveta Nedelja, 14 Zaprešić, 5 Jastrebarsko, 34 Velika Gorica, 1 Ivanić-Grad, 16 Dugo Selo, 10 Vrbovec, 4 Sveti Ivan Zelina, općine – 3 Brdovec, 17 Bistra, 1 Marija Gorica, 3 Dubravica, 2 Stupnik, 1 Krašić, 1 Pokupsko, 2 Kloštar Ivanić, 1 Brckovljani, 2 Rugvica, 1 Dubrava), ozdravilo je 169 osoba, a preminula je jedna osoba (16.10. Ivanić-Grad).

Samoizolacija je propisana učenicima 6 razreda osnovnih škola i 5 razreda srednjih škola s područja Zagrebačke županije. U tri doma za starije sa šireg zaprešićkog područja pozitivno je ukupno 25 korisnika i 8 djelatnika. U jednom od njih epidemiološka obrada je u tijeku.

Karlovačka županija

U posljednjih 24 sata u Karlovačkoj županiji imamo 58 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 od čega su 19 osoba štićenici i 3 osobe zaposlenici jednog Obiteljskog doma za starije i nemoćne osobe.

U Karlovačkoj županiji ukupno je do sada oboljelo 1398 osoba. U samoizolaciji se nalazi 528 osoba

Vukovarsko-srijemska županija

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata je 56 novih pozitivnih osoba na COVID-19 (15 osoba iz Vinkovaca, 3 iz Županje, 4 iz Cerne, 3 iz Vukovara, 3 iz Ivankova, 2 iz Vođinaca, 2 iz Jarmine, 2 iz Bapske, 2 iz Starih Mikanovaca, 2 iz Ostrova, 1 iz Andrijaševaca, 1 iz Antina, 1 iz Babine Grede, 1 iz Bokšića, 1 iz Borova, 1 iz Drenovaca, 1 iz Gradišta, 1 iz Gunje, 1 iz Ilače, 1 iz Iloka, 1 iz Lipovca, 1 iz Nuštra, 1 iz Orolika, 1 iz Privlake, 1 iz Starih Jankovaca , 1 iz Štitara, 1 iz Tordinaca i 1 iz Trpinje. Preminule su tri osobe.

Od početka epidemije, ukupan broj oboljelih osoba je 2228, od kojih je 1737 osoba izliječeno, a ukupno je 32 preminule osobe.

Trenutno je u županiji 44 osoba hospitalizirano zbog COVID-19 bolesti.

U protekla 24 sata testirano je 293 osoba, te je ukupno testiranih do sada na području županije 18051.

Osječko-baranjska županija

122 su pozitivne osobe u Osječko-baranjskoj županiji, gotovo polovica njih je s područja grada i prigradskih naselja, izjavio je jutros za HRT Mato Lukić, ravnatelj osječkog Doma zdravlja dok se čeka službena objava.

Primorsko-goranska županija

U Primorsko-goranskoj županiji danas je 161 novozaražena osoba te 51 ozdravljena osoba. Ukupno je 1279 aktivnih slučajeva COViD -19 bolesti. 957 osoba je testirano. Udio starijih u ukupnom broju zaraženih danas se stabilizira na 12%, što znači da danas nemamo nastavka rasta zaraženih među starijom populacijom. Ukupno je 32 pozitivna korisnika triju domova za starije koji su smješteni u izolacijske jedinice domova, odnosno u KBC-u, a jedan je korisnik doma jučer je, nažalost, preminuo u KBC-u.

Grad Zagreb

U Zagrebu je u posljednja 24 sata zabilježeno 677 novooboljelih osoba, a trenutno je 3578 aktivnih slučajeva, objavio je u srijedu Nastavni zavod za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar".

Epidemiolozi Zavoda uspješno su kontaktirali 895 osoba, a  mjera samoizolacije izrečena je za 748 osoba.

Ličko-senjska županija

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 18 je novooboljelih osoba od covida-19 te su dvije osobe preminule.

8 oboljelih osoba je s područja Senja, 4 s područja Gospića, 3 iz Otočca, 2 iz Brinja te jedna iz Novalje. U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba.

Dvije osobe starije životne dobi (83 i 92 godine) preminule su u OB Gospić. Preminule osobe su korisnici Doma za starije i nemoćne osobe Ličko-senjske županije te su uz potvrđeni virus COVID-19 imala i niz kroničnih bolesti.

Ukupno je oboljelo 597 osoba od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije od čega je 174 aktivnih slučaja, 398 osoba je izliječeno te 25 osoba preminulo.

Koprivničko-križevačka županija

Stožer civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije izvijestio je kako je nakon pristiglih nalaza izuzetih uzoraka testiranih na SARS – CoV-2 virus, na području županije u općoj populaciji potvrđeno 55 novih slučajeva bolesti COVID-19. Dio nalaza još se uvijek očekuje, a epidemiološka obrada kontakata novooboljelih osoba je u tijeku.

Od početka epidemije do danas na SARS – CoV-2 virus na području županije ukupno je testirano 7436 osoba.

Na području Koprivničko-križevačke županije trenutno su aktivna 252 slučajeva bolesti COVID-19, 27 osoba je ozdravilo, a na bolničkom liječenju nalazi se 21 osoba. Od početka pojave koronavirusa na području županije zabilježeno je ukupno 774 slučajeva bolesti COVID-19.

U OB Koprivnica preminula je jedna osoba s pozitivitetom na SARS – CoV-2 virus, a riječ je o osobi starije životne dobi, štićeniku Doma za starije i teško bolesne osobe „Senior care“ iz Križevaca, koja je u kliničkoj anamnezi imala više bolesti.

Istarska županija

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 555 uzoraka briseva na COVID-19.

Potvrđeno je 53 novozaraženih osoba s područja županije. Za 40 osoba radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe.

Sisačko-moslavačka županija

U Sisačko-moslavačkoj županiji, na današnji dan je dvadeset i devet novooboljelih osoba od zarazne bolesti COVID-19 na području Sisačko-moslavačke županije. Riječje o dvanaest osoba s područja grada Siska, osam osoba s područja grada Popovače, tri osobe s područja grada Kutine, tri osobe s područja grada Petrinje, dvije osobe s područja općine Velika Ludina i jednoj osobi s područja općine Lekenik.

Požeško-slavonska županija

U Požeško-slavonskoj županiji trenutno su aktivna 154 slučaja zaraze koronavirusom, 136 osoba nalazi se u kućnoj izolaciji, a 18 osoba je hospitalizirano. U samoizolaciji se nalazi 440 osoba, a ukupno je testirano 13.030 osoba. Na posljednjem testiranju obrađeno je 179 uzoraka, od kojih je 25 pozitivnih. Tijekom dana će se nastaviti s testiranjem kontakata zaraženih osoba, kao i svih suspektnih osoba.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Izdvojeno

24. siječanj 2021 10:44