StoryEditorOCM
HrvatskaVLAŠKA POSLA

Ante Tomić: Inspektori su čekali pred stanom pacijenta s rakom. Bolje mu je. Već mu i obrve rastu. I prima dodatak!

Piše Ante Tomić
23. lipnja 2026. - 11:05

Invalidi i teško bolesni ne mogu ovdje ni sekunde odahnuti. Nesretnici se muče dok im je loše, a ako im zdravstveno stanje postane bolje, ako krenu putem oporavka, iza ugla ih dočeka hrvatska država, da im sa zluradom sitničavošću pokvari raspoloženje, da ih ponovno baci u depresiju i budućnost im učini neizvjesnom. Dobijete li rak ili izgubite ruku, morate biti izvanredno oprezni ako ćete tražiti pomoć od voljene domovine.

Voljena je domovina vrlo razumna i štedljiva. Na svaki se novčić ovdje strogo pazi da je namjenski potrošen. Službenici Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike smjesta djeluju opaze li da se negdje vara s takozvanim inkluzivnim dodatkom, da je netko u invalidskim kolicima, oduzet od pojasa niže, dobio na račun više nego mu ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. lipanj 2026 12:18