Sport Vodeni sportovi

dva od dva

Jadranaši uvjerljivo slavili u Beogradu, Mornar bolji od Šapca

dva od dva

Dva dana nakon poraza u Ateni od Olympiakosa u Ligi prvaka vaterpolisti splitskog Jadrana vratili su se pobjedama u Regionalnoj ligi. U Beogradu su očekivano svladali Partizan i barem do sutra preskočili na trećoj poziciji Jadran iz Herceg Novog.

Dobra obrana uz dva gola Šetke i jedan Butića odveli su Jadran na 3:0 u prvoj četvrtini, no niz obrana domaćeg vratara Vlahovića i nekoliko promašaja gostujućih igrača vratili su Partizan na 3:4 sredinom treće četvrtine. Tada kao da su se Splićani naljutili, ubacili u brzinu više i odjurili na konačnih 9:3. Butić je zabio dvaput, a Visković, Šetka i Krapić po jednom.

Baš su Šetka i Butić s po tri gola bili najefikasniji u redovima jadranaša, a siguran je na vratima bio i Anić s deset obrana. Ugodna splitska večer u Beogradu.

A važna je i pobjeda Mornara nad Šapcem u izravnom okršaju sa „susjedom“ na ljestvici, borba je to za peto mjesto Regionalne lige. Kad je Mornar tri minute prije kraja treće četvrtine golom Pavlovića poveo 5:2, činilo se kako će do pobjede doći bez puno stresa.

No, nije bilo tako. Gosti se nisu predavali te su u dva navrata stigli na gol zaostatka (5:4, 6:5), da bi Mornar oba puta odmah u sljedećem napadu uzvratio pogotkom i opet se odlijepio na ugodnijih dva razlike. Konačan je rezultat tri i pol minute prije kraja postavio Marin Vrdoljak, prvi strijelac susreta s tri gola, a odličan je na vratima bio i Luka Podrug s 13 obranjenih udaraca. Prva je
to ligaška pobjeda Mornara od početka studenog i utakmice u Beogradu s Crvenom zvezdom.

MORNAR BRODOSPAS – ŠABAC 7:5 (1:0, 3:1, 1:2, 2:2)

Split, SC Bazeni Poljud. A1 Triglav regionalna liga, 9. kolo.

Suci: Savinović (Hrvatska) i Matijašević (Crna Gora).

MORNAR BS: L. Podrug (13 obrana), Pavić, Burić, Božan, Vrdoljak (3),