OstaloSvjetska liga vaterpolista

Dramatična završnica utakmice u Nišu: Srbi izjednačili dvije sekunde prije kraja, pa pobijedili boljim izvođenjem peteraca

12. prosinca 2018. - 21:03
hrvatska_malta8-180218

U 3. kolu skupine D Svjetske lige vaterpolisti Hrvatske u srijedu su u Nišu protiv Srbije izgubili sa 9-11 (3-1, 2-3, 1-1, 1-2/ 2-4) nakon raspucavanja peteraca, s tim da su domaćini uspjeli izjednačiti na 7-7 dvije sekunde prije kraja susreta.

Hrvatska je dobro krenula i vodstvo od 3-1 nakon prve četvrtine u drugoj je povećala na 5-2. No, domaćini su poravnali na 5-5 u trećoj dionici.

U zadnjih osam minuta susreta Hrvatska je ipak ušla sa golom prednosti (6-5) i u više navrata mogla je povećati vodstvo. Ante Vukičević tri minute prije kraja nije iskoristio peterac, koji bi Hrvatskoj donio prednost od dva gola. Već u sljedećem napadu smo kažnjeni, najbolji srpski vaterpolist Filip Filipović zabija za 6-6.

Hrvatska opet dolazi do prednosti, Maro Joković je dvije minute i 18 ...

20. travanj 2024 13:32