Ostalolakoćom do bodova

Vaterpolisti očekivano stigli do pobjede

16. veljače 2018. - 22:24
hrvatska_nizozemska5-160218

Hrvatski vaterpolisti očekivano su „zavidali“ rane nakon početnog poraza u Europa Cupu od Grčke. U Splitu na Poljudu su rutinski svladali Nizozemsku koja je objektivno za nekoliko klasa ispod njih.

Izabranici Ivice Tucka odmah su zagospodarili bazenom te su već poslije malo više od pet minuta vodili 5:1. „Barakude“ su nastavile u istom ritmu, ozbiljno i angažirano protiv inferiornijeg suparnika, uz raznovrsnost u napadu o čemu dovoljno svjedoči podatak da je prvih osam golova postiglo osam različitih strijelaca.

S obzirom na to da je njegov sastav rano stekao komfornu prednost, Tucak je mogao odmoriti neke igrače poput Bijača kojeg je u trećoj četvrtini na golu zamijenio Marcelić. Mrežu gostiju na koncu su pogodili svi naši igrači osim Benića i dvojice vratara.