Vaterpolozavršnica

‘Žapci‘ očekivano izborili finale: fantastični Luka Bukić, najbolji igrač lige, bio je nerješiva enigma za obranu Jadran Carine

14. srpnja 2020. - 21:19

Sjajan napadački učinak Luke Bukića. 'Sedmica' zagrebačke Mladosti je u 14:12 pobjedi protiv hercegnovskog Jadran Carine u prvom polufinalu završnog turnira Regionalne lige ugradio čak sedam pogodaka. Prvak Crne Gore je pred kraj treće četvrtine vodio s 10:7, ali nije uspio iznenaditi branitelja naslova, koji je serijom 4:0 poveo prvi put nepunih šest minuta prije kraja pogotkom Cosmira Radua. Bukić je nakon pogotka Kanstantima Averke iz peterca za 11:11 postigao posljednja tri pogotka svoje momčadi.

Jadranaš Vlado Popadić je obilježio prva tri napada utakmice. U prvom je postigao pogodak s igračem više za Jadran Carine, u drugom, prvom Mladosti, skrivio je isključenje (Petar Tešanović je obranio pokušaj Mladostaša), a u trećem, drugom svog sastava, opet je pogodio. Popadićev ...

24. travanj 2024 15:29