Vaterpolokorak prema tituli

Pobjedom u Zagrebu nad Mladosti splitski Jadran je i matematički osigurao ‘jedinicu‘ u doigravanju

Piše Sport SD
10. veljače 2023. - 22:32

Pobjedom u Zagrebu nad Mladosti, u prvoj utakmici 13. kola državnog prvenstva, splitski Jadran je i matematički osigurao mjesto broj 1 u doigravanju. Ono što je de facto bilo osvojeno što se Splićana tiče, njihovom pobjedom u prijašnjem derbiju protiv Jug Adriatic osiguranja, sada je samo potvrđeno.

Jadran je doduše prvi put poveo tek pred kraj druge četvrtine (3:4, Bukić – 2.48 minuta prije kraja druge dionice). Imali su Splićani problema dotad kako u organizaciji napada, nemogućnosti probijanja sjajnog bloka, zonske obrane domaćina. Mladosti svakako valja udijeliti komplimente za taj dio igre. Uz to, šuterski je domaćin sjajno stajao iz vanjske linije. Ono što je morilo oba sastava u prve dvije četvrtine je bila realizacija igrača više. Obje momčadi su taj dio igre imali iste b...

25. travanj 2024 06:14