Vaterpolouz rub bazena

Jedanaesta pobjeda ‘gospara‘ u Regionalnoj ligi: Zvezda se neočekivano dugo držala u igri

Piše PSD
17. veljače 2020. - 21:24
Goran Mehkek/Hanza media

Jedanaesta utakmica – jedanaesta pobjeda Jug Adriatic osiguranja u Regionalnoj ligi. Dobio je očekivano u Gružu Crvenu zvezdu, koja se neočekivano dugo držala u igri za izbjeći poraz...

Jugaši su prvu četvrtinu s 10 pogodaka dobili sa 7:3. Imali početkom druge i plus pet (9:4), ali je Crvena zvezda do odmora svela zaostatak na dva pogotka (11:9 za Jug AO), a početkom treće bila na samo jedan pogodak zaostatka (11:10). Domaćin je nanizao tri pogotka za vodstvo 14:10, ali na isti način je uzvratila Crvena zvezda, koja je još dva puta u trećoj četvrtini bila na pogodak zaostatka (14:13 i 15:14). I u trećoj četvrtini, kao i u prethodne dvije, opet 10 pogodaka (prva 7:3 za Jug AO, druga 6:4 za Crvenu zvezdu, a treća 5:5).

U posljednjih osam minuta prvo je pogodio Loren Fatović, koji je pogotkom zaključio treću četvrtinu, a potom su Jugov niz nastavili Hrvoje Benić, Marin Tomasović... Jug AO se obranio u svih devet situacija s igračem manje.

Jug AO – Crvena zvezda 19:15 (7:3, 4:6, 5:5, 3:1)

DUBROVNIK - Bazen u Gružu. Suci: Joško Prančić (Split) i Andrija Đurašković (Kotor). Delegat: Željko Mladinić (Split).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Macan (1), Fatović (5), Lončar (1), Kržić, Tomasović (1), Lozina, Merkulov (2), Papanastasiou (1), Žuvela (2), Benić (3), Obradović (2), Jarak, Stahor (1). Trener: Vjeko Kobešćak.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić (3), Kasum (5), Gligorijević, Vasin, Ilić, Radojević, Milojević (1), Vukičević (4), Gusarov, Radović (2), Stojanović. Trener: Igor Milanović.

Igrač više: Jug AO 12/5, Crvena zvezda 9/0