Vaterpoloprvenstvo

Golijada u duela Galeba i Zadra, pobjeda favoriziranog Solarisa nije dolazila u pitanje

3. studenog 2020. - 08:34
Nikša Stipaničev/Cropix

Jedina utakmica redovnog 5. kola pretvorila se u pravu golijadu. U Makarskoj smo u duelu Galeba i Zadra vidjeli čak 32 pogotka, dakle gol po minuti. Rezultatski nije bilo neizvjesnosti budući da je domaćin prvu četvrtinu dobio 7:0.

U redovima Galeba briljirao je sedamnaestogodišnji vratar Jure Topić s čak 26 obrana! Druga je to pobjeda Makarana i peti poraz Zadrana.

Galeb MR – Zadar 1952 20:12 (7:0, 5:4, 4:3, 4:5)

Makarska - bazen GSC. Redovna utakmica 5. kola.

Suci: Copić i Rončević.

Galeb MR: Vlaić, Topić (26 obrana), Rašić, Miočević, Kuzmanić (3), Ledić (1), Vukić (1), Vodopivec (1), Marinović (2), Antonijević (6), Šarić (3), Andrijašević, Popović (3), Ravlić.

Zadar 1952: L. Martinović (9 obrana), A. Martinović (1), Eleršek, Bašić, Čačić (4), Škifić, Donđivić, Cicero, Šimac (1), Stanić (2), Zelić (2), Tomić (2), Vrbnjak.

Igrač više: Galeb MR 5/7, Zadar 1952 6/11.

Peterci: Galeb MR 2/3, Zadar 1952 -.

Solaris – KPK 17:9 (5:2, 6:3, 4:2, 2:2)

Šibenik - plivalište Crnica. Zaostala utakmica 3. kola.

Suci: Periš i Prančić (obojica iz Splita).

Solaris: Jukić (11 obrana), L. Štrkalj (1 obrana), Malenica (1), Erak (2), N. Štrkalj (1), Kovalenko (1), Herceg (3), Kreković, Pelicarić (1), Ljubičić, D. Bulat (3), Koprčina (2), Stahor (3), Brajković.

KPK: Skokandić (5 obrana), Radovanović, Šegedin, Ban (1), Čale (1), Stojčić (2), Buconić (3), Mozara (1), Denoble, Matutinović, F. Fabris, T. Fabris (1), Botica, Čumbelić.

Igrač više: Solaris 4/7, KPK 5/12.

Peterci: Solaris 1/3, KPK 3/3.

Pobjeda favoriziranog Solarisa nije dolazila u pitanje. Već je sredinom druge četvrtine rezultat bio 8:2 u korist domaćina.

Osim zbog pobjede, Šibenčani su sretni i zbog toga što su u ovom susretu Marin i Toni Šparada te Jerko Penava odradili suspenziju zbog sudjelovanja u tučnjavi u završnici utakmice s Mornarom u Splitu, pa se vraćaju u konkurenciju za naredne utakmice.

03. studeni 2020 08:37