Vaterpololiga prvaka

Dobar početak u Podgorici: bombarderi Marinić-Kragić i Harkov donijeli pobjedu splitskom Jadranu u dvoboju s hercegnovljanskim imenjakom

22. rujna 2021. - 20:19

U okršaju dvaju Jadrana na startu prve kvalifikacijske runde Lige prvaka u Podgorici pobjedu je odnio onaj splitski. Momci Mile Smodlake vodili su protiv suparnika iz Herceg Novog od početka golom ili dva razlike, a onda su prelomili susret u trećoj četvrtini kada je formalni domaćin (njegov se bazen obnavlja) dvaput imao napad za poravnanje.

Kod 8:7 Jadran HN pogodio je gredu, nakon čega je najbolji igrač utakmice Konstantin Harkov uzvratio dvama golovima, da bi onda kod 10:9 gostujući vratar Mate Anić ostvario važnu obranu poslije koje je opet Harkov realizirao kontru. Nedugo zatim Butić je iskoristio igrača više za 12:9 i s tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu. Anić se u finišu skroz razbranio, a zasluženu pobjedu splitskih jadranaša potvrdili su Delić i Dužević za 14:10...

20. travanj 2024 11:03