Vaterpoloodlična partija

Bod ‘gospara‘ u Beogradu vrijedan finala Lige prvaka: protiv europskog doprvaka Dubrovčani su napravili veliki preokret i imali napad za pobjedu

14. prosinca 2022. - 22:22

Vraća se Jug s bodom iz Beograda (12:12). Izborio ga je kod Novog Beograda, aktualnog doprvaka Europe i prvaka Srbije, i to velikim preokretom, a na kraju je on imao napad za pobjedu. Super vrijedan bod. Možda bude zlatan na kraju za plasman na završni turnir europske Lige prvaka, koji će se igrati baš u Beogradu.

Novi Beograd je bolje otvorio utakmicu, poveo s 2:0, 3:1 te 4:2. Nakon toga prva serija Jugaša, koji su s tri pogotka u nizu poveli s 5:4 (kraj prve četvrtine). Početkom druge četvrtine domaćin je izjednačio, Jug poveo sa 6:5 nakon čega je Novi Beograd napravi seriju 5:0 za vodstvo 10:6. Ali, tad čudo od Juga, kakav povratak.

Postigao je hrvatski prvak dva pogotka do kraja treće četvrtine, a kad je početkom posljednje četvrtine Novi Beograd poveo s 11:8, serijom 4:0...

25. travanj 2024 16:12