
U utakmici petog kola LEN Lige prvaka Olympiacos je očekivano pobijedio splitski Jadran u utakmici u kojoj su Grci dominirali, ali su jadranaši imali šansu u završnici sasvim zakomplicirati dvoboj.
U zadnjoj četvrtini Splićani su napravili seriju od 3:0 i Olympiacos je od komotnih 12:7 došao u situaciju da vode samo 12:10. Uz to su se jadranaši još jednom uspješno obranili i krenuli u novi napad. Bilo je dvije i pol minute do kraja, igrač više, loptu je na dva i pol metra primio Dužević, ali mu je Marko Bijač obranio. Bio je to baš zicer za doći na minus jedan s dovoljno vremena za barem remi, ali Bijač nije dao.
Hrvatski vratar bio je zapravo i ključni igrač utakmice. Branio je, pogotovo u prve dvije četvrtine, odlično i tu je donio prevagu svojoj momčadi. Skinuo je nekoliko teških udaraca, dok s druge strane prvo Anić, a potom i Podrug, nisu bili u svom najboljem izdanju u tom uvodnom dijelu utakmice.
- U početku to nije krenulo dobro, Bijač je branio odlično. Na kraju smo uspjeli igrati čvršće u obranu i iz toga smo se vratili u utakmicu. Na kraju je ta prilika bila baš dobra, ali nije išlo. Čestitam svojim igračima, ali i Olympiacosu na pobjedi – kazao je trener Jadrana Mile Smodlaka.
Na kraju su Anić i Podrug došli do 42 posto obrana, Bijač se zaustavio na 50 posto, ali u tom prvom dijelu utakmice razlika u vratarima bila je ogromna.
No, ukupno Jadran može itekako biti zadovoljan ovom partijom, pogotovo što su igrali bez prvog centra Nikše Dobuda. Izgubiti samo dva gola razlike od jednog od glavnih kandidata za naslov prvaka Europe, i to u gostima, sasvim je solidan rezultat.