Unatoč porazu od Simona, Čiliću najbolji ranking karijere

26. srpnja 2008. - 22:34

Sjajni tjedan Marina Čilića na ATP Masters turniru u Torontu završio je u petak njegovim porazom u četvrtfinalu od 23-godišnjeg Francuza Gillesa Simona.

Marić Čilić je sve bolji / afp
Iako je nakon prvog seta izgledalo kako će mladi Međugorac nastaviti svoj impresivan pohod na kanadskom betonu, u kojemu je nanizao pobjede nad Čehom Lukašom Dlouhyjem, te dvanaestim i šestim nositeljem, Tommyjem Robredom i Andyjem Roddickom, Čilić je u nastavku počeo neshvatljivo griješiti.

Ranking karijere

Simon je ponuđenu priliku objeručke prihvatio, iskoristio je protivnikove pogreške, preokrenuo meč u svoju korist, te prvi put u karijeri ušao u polufiale nekog turnira iz Masters serije. To mu je bila deveta uzastopna pobjeda, nakon što je prošloga tjedna pobjedom nad Dmitrijem Tursunovim u Indianapolisu došao do svoje druge turnirske titule.

- Sretan sam što sam u polufinalu, ali jako sam umoran. Na terenu je bilo vrlo vruće, ali odigrao sam još jedan sjajan meč, vodila se prava borba. Početak mi je bio težak, Marin je igrao odlično. U drugom setu sam počeo trčati na svaku loptu, na kraju se isplatilo - izjavio je Simon poslije pobjede nad Čilićem.

Simon je u životnoj formi, prije Čilića je svladao (još uvijek) prvog igrača svijeta Rogera Federera. Kako bilo da bilo, Međugorac, koji će u rujnu napuniti tek 20 godina, će sa 125 bodova osvojenih u Montrealu na ATP listi napredovati za desetak mjesta, te bi od ponedjeljka trebao biti među prvih 35 tenisača na svijetu. Bit će mu to ranking karijere, do sada mu je najbolji plasman bio 39. mjesto u siječnju ove godine.

Osim Simona, među četiri najbolja su ušli i Nicolas Kiefer, Rafael Nadal i Andy Murray, koji je slavio nad trećim na ATP listi Novakom Đokovićem. Nadal je protiv Richarda Gasqueta izgubio prvi set (14:12 u tie breaku), ali je do kraja Francuzu prepustio samo tri gema.