Tenispovratnik

Švicarac Federer nakon eliminacije Ivaška: Nisam igrao na travi dvije godine, drago mi je da sam ponovno u Halleu

15. lipnja 2021. - 17:17

Švicarski tenisač Roger Federer izjavio je da je uzbuđen što nakon dvije godine ponovno igra na travi. U ponedjeljak je u 1. kolu turnira na travi u njemačkom Halleu svladao 90. igrača svijeta Bjelorusa Ilju Ivašku sa 7-6 (4), 7-5 u meču koji je trajao sat i 36 minuta.

U prvom setu Federer nije imao niti jednu priliku za break, ali njegov protivnik mogao mu je oduzeti servis kod vodstva 2-1, ali Švicarac, koji je u karijeri osvojio 20 Grand Slam turnira, izvukao se i potom uvjerljivo dobio tie-break, a potom i drugi set sa 7-5.

- Bilo je teških trenutaka u prvom setu, ali sam se izvukao i dobio tie-break. Kako je meč odmicao bio sam sve smireniji i sve bolje sam igrao. Čini mi se da sam dobro servirao, a to pokazuje i činjenica da nisam izgubio niti jedan servis - rekao je Fede...

18. travanj 2024 08:00