TenisTreći put

Splićaninu prilika za trofej i ranking karijere, Borna Gojo stigao do finala jakog ATP Challengera u Monterreyu

26. veljače 2023. - 08:57

Hrvatski tenisač Borna Gojo stigao je do finala jakog ATP Challengera u meksičkom Monterreyu pobjedom protiv Japanca Yosukea Watanukija, 130. tenisača svijeta, 7-6 (5), 6-4.

Gojo (ATP-160.) je dobio vrlo izjednačen prvi set unatoč zaostatku 1-4 u "tie-breaku", da bi u drugom setu ključan bio "break" kod 3-3. Splićanin je ponovno imao dobru statistiku - 10 aseva, nijednu dvostruku pogrešku, 72 posto ubačaja prvoga servisa i niti jedna ponuđena "break-lopta". Ovo mu je treće finale nekog Challengera u karijeri.

U finalu Goju čeka 103. igrač svijeta, Portugalac Nuno Borges. Taj meč igra se u 23.30 sati po hrvatskom vremenu. Osvoji li turnir Splićanin bi ostvario i najbolji ranking karijere.

25. travanj 2024 15:47