StoryEditorOCM
Tenisjako bolno

Novak Đoković igrao s puknućem mišića: ‘Imao je poderotinu od tri centimetra na zadnjoj loži lijeve noge‘

1. veljače 2023. - 18:42

Novak Đoković, nedavni pobjednik Australian Opena, igrao je turnir s puknućem mišića na lijevom bedru, širine tri centimetra, otkrio je u srijedu organizator turnira.

Tridesetpetogodišnji Srbin ovom je pobjedom izjednačio niz uspjeha na Grand Slam turnirima s 22. naslovom i vratio se kao broj jedan na ATP ljestvici.

- Imao je poderotinu od tri centimetra na zadnjoj loži lijeve noge - rekao je Craig Tiley, predsjednik Australskog teniskog saveza, u intervjuu za australski radio SEN u srijedu.

Đoković se nekoliko puta tijekom turnira žalio na bolove u lijevom bedru, ali nije odustajao od natjecanja. U finalu je pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa 6-3, 7-6 (7/4), 7-6 (7/5).

Tada je najavio da će uzeti nekoliko dana odmora te se planira vratiti na turnir u Dubaiju koji će se održati od 27. veljače do 4. ožujka.

Srbin se ozlijedio na turniru u Adelaideu, a problema je imao posebno tijekom prvog tjedna Australian Opena.

- Liječnici će vam reći istinu. Mislim da je bilo puno nagađanja je li to istina ili ne. Teško je vjerovati da netko može učiniti ono što je on napravio s takvom vrstom ozljede. Ali on je izvanredan - rekao je Tilley.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
09. lipanj 2023 10:32