Tenisokruglo

Najbolji tenisač svijeta Srbin Novak Đoković po deseti put u karijeri probio se do polufinala turnira u Wimbledonu

7. srpnja 2021. - 19:00

Najbolji tenisač svijeta Srbin Novak Đoković po deseti put u karijeri probio se do polufinala turnira u Wimbledonu, gdje je u srijedu u četvrtfinalu nadigrao Mađara Martona Fucsovicsa (ATP - 48.) sa 6-3, 6-4, 6-4 za dva sata i 16 minuta igre.

Branitelj naslova je u trećem dvoboju s najboljim mađarskim tenisačem došao i do treće pobjede na prilično uvjerljiv način, iako Fucsovics nije otišao iz turnira bez borbe.

Tako se u prvom setu vratio od zaostatka 0-5 do 3-5 i pritom spasio pet set-lopti, dok je u trećem setu imao pet prilika za oduzimanje servisa Đokoviću, ali ih je prvi tenisač svijeta sve uspio neutralizirati.

Đoković će za svoje sedmo wimbledonsko finale, a 30. na Grand Slam turnirima, igrati protiv pobjednika dvoboja između Rusa Karena Hačanova i Kanađanina De...

15. travanj 2024 13:58