Tenismusetti slavio

Marin Čilić izgubio u prvom kolu Mastersa u Parizu i tako zaključio svoj ovogodišnji nastup na ATP Touru

31. listopada 2022. - 16:20

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić (ATP - 17.) zaustavljen je u prvom kolu Masters 1000 turnira u Parizu, gdje ga je sa 6-4, 6-4 sa 82 minute pobijedio Talijan Lorenzo Musetti (ATP - 23.)

Ovo je bio 14. Čilićev nastup u Bercyju, a po četvrti put je poražen u prvom meču.

Musetti je do pobjede došao u dva seta koja su bila vrlo sličnog scenarija, a jedina razlika je bila u tome da je Čilić u prvom setu imao priliku vratiti izgubljeni servis u prvom gemu. U četvrtom gemu je hrvatski tenisač došao do 15-40, ali ga je Musetti prvo prisilo na pogrešku, a potom mu zabio jedan od svojih sedam asova u meču.

Marin do nove prilike za ‘break‘ nije došao pa ga je izgubljeni servis u prvom gemu drugog seta odveo u poraz. Statistički je to bio izjednačen meč, a presudilo je to što j...

24. travanj 2024 12:50