Tenisus open

Lučić-Baroni poražena nakon 92 minute borbe s drugom tenisačicom svijeta

1. rujna 2016. - 10:45
luc00

Mirjana Lučić-Baroni zaustavljena je u 2. kolu US Opena nakon 92 minute borbe s drugom tenisačicom svijeta Njemicom Angelique Kerber koja je pobjedom 6-2, 7-6 (7) izborila mjesto u trećem kolu posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni.

Najbolja hrvatska tenisačica vratila se s ruba uvjerljivog poraza i imala priliku izboriti treći set u dvoboju s aktualnom pobjednicom Australian Opena i srebrnom olimpijkom iz Rio de Janeira. Naime, Kerber je vodila 6-2, 4-1 i imala dva 'breaka' prednosti u drugom setu.

No, borbena Lučić-Baroni je uspjela nanizati četiri gema i kod vodstva 5-4 izboriti se za prvu set-loptu. Nažalost, uslijedila je serija Mirjaninih promašaja, čime je ostala bez prilike za završetak seta. Novu je dobila u 'tie-breaku'. Lučić-Baroni je povela 6-5 i imala servis, ali je p...

19. travanj 2024 04:03