Tenisparalele

Gojo bez finala u američkom Wacou, imao je priliku u drugom setu za uzbudljiviju završnicu

4. ožujka 2023. - 22:56

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Gojo nije uspio drugi tjedan zaredom stići do finala na ATP Challenger Touru, u polufinalu turnira u američkom Wacou izgubio je od domaćeg predstavnika Aleksandra Kovačevića sa 3-6, 6-7 (7).

Prošloga tjedna je 25-godišnji Gojo stigao do finala na challenferu u Monterreyu i tako popravio svoj plasman na ATP ljestvici za 33 mjesta te je ovoga tjedna 127. igrač svijeta. U Wacu je stigao do polufinala, u drugom setu imao servis pri prednosti 5-3 i priliku za odvesti dvoboj u treći set, ali tada je pokleknuo na svom početnom udarcu, da bi u "tie-breaku" poveo sa 4-1, no opet nije mogao do seta.

Usprkos ovom porazu, Gojo bi u ponedjeljak mogao imati svoj najbolji plasman na ATP ljestvici u dosadašnjoj karijeri. Dosadašnji najbolji plasman mu je...

16. travanj 2024 01:17