Nadal pobjedio Federera i osvojio Roland Garros

8. lipnja 2008. - 20:52

Španjolac Rafael Nadal pobjednik je Grand Slam turnira Roland Garros nakon što je u finalu u Parizu za sat i 38 minuta svladao prvoga tenisača svijeta Švicarca Rogera Federera sa uvjerljivih 6:1, 6:3, 6:0.

Španjolac je osvojio turnir bez izgubljenoga seta, a ovo mu je četvrta uzastopna pobjeda na Roland Garrosu čime je izjednačio rekordni doseg Bjorna Borga (1978-1981). Nadal (22) se prvi puta pojavio na Roland Garrosu prije četiri godine i odmah ga osvojio, te još uvijek ne zna za poraz na ovom Grand Slam turniru (28:0).

Federer je doživio i treći poraz od Nadala u finalima Roland Garrosa, jedinoga turnira iz Grand Slam serije koji Švicarac još nije osvojio.

Bio je ovo 17. susret Federera i Nadala nakon kojeg Španjolac vodi sa 11:6. Nadal nikad uvjerljivije nije pobijedio...

20. travanj 2024 07:45