Tenispitamo vas

ANKETA Novo pravilo u Wimbledonu izazvalo je polemike, što vi mislite o njemu?

Piše A.J.
15. srpnja 2019. - 20:48

U ovogodišnjem wimbledonskom finalu svjedočili smo novom pravilu koje je stupilo na snagu u All England Clubu, a riječ je o tie-breaku petog seta.

Naime, za razliku od klasičnog tie-breaka koji se igra kod rezultata 6-6 i dosadašnjeg wimbledonskog sustava koji je predviđao da se peti set igra sve dok netko ne dođe do dva gema razlike, ove godine je odlučeno da će se tie-break igrati ako peti set dođe do rezultata 12-12.

Tijekom jučerašnjeg meča bilo je evidentno da se Đoković bolje snalazi u tie-breaku pa je bilo za očekivati da će, u slučaju da dođe do te situacije u petom setu, on biti favorit.

To se i dogodilo, a srpski je tenisač bez većih poteškoća došao do pobjede u tom odlučujućem tie-breaku.

Nakon meča se oglasio i bivši tenisač, a danas stručni komentator...

25. travanj 2024 06:06