Tenisukrajinka prejaka

Petra Martić ispala u osmini finala Wimbledona

8. srpnja 2019. - 16:30

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Wimbledona, bolja od nje je u susretu 4. kola bila Ukrajinka Elina Svitolina sa 6-4, 6-2 nakon sat i 49 minuta igre.

Bio je ovo peti međusobni susret Martić i Svitoline i četvrta pobjeda ukrajinske tenisačice.

Martić je protiv Svitoline odigrala ravnopravan prvi set koji je trajao čak sat i pet minuta igre, no nakon što je on pripao Ukrajinki naša je igračica vidno pala u igri što zbog umora nagomilanog u prethodnim mečevima, u prva tri kola svaki je put igrala tri seta, što zbog ozljede mišića lijeve noge koji joj je otežavao kretanje.

U prvom setu vodila se velika bitka, nekoliko je gemova trajalo i 10 ili više minuta, što je vidno iscrpilo Martić koja je nakon gubitka servisa u devetoj igri klonu...

16. travanj 2024 21:29