Tenisgrand slam

Izgubila prvi set, pa pomela suparnicu: Donna Vekić se plasirala u treće kola Roland Garrosa

29. svibnja 2019. - 22:25
2019-01-04T041920Z_1766392425_RC1577358EC0_RTRMADP_3_TENNIS-BRISBANE.JPG

Hrvatska tenisačica Donna Vekić u srijedu je u 2. kolu Roland Garrosa svladala 63. igračicu svijeta Šveđanku Rebeccu Peterson sa 1-6, 6-1, 6-2 nakon sat i 28 minuta igre.

Nakon uvjerljivog gubitka prvog seta, Donna Vekić je uzvratila istom mjerom, a odlično je nastavila i u odlučujućem setu. Sa dva breaka povela je 4-0, ali Šveđanka se nije predala. Uspjela se nakratko vratiti, smanjiti na 2-4, ali više od toga nije mogla i Donna Vekić je prošla u 3. kolo Roland Garrosa.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a i prošle godine u Wimbledonu slavila je Vekić. U sljedećem kolu Donna Vekić će igrati protiv pobjednice susreta između Švicarke Belinde Benčić i Nijemice Laure Siegemund.

19. travanj 2024 13:50