Tenisu dva seta

Donna Vekić razbila finalisticu Australian Opena i izborila polufinale Sankt Petesburga

1. veljače 2019. - 15:48

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić ostvarila je najveću pobjedu u karijeri svladavši sa 6-4, 6-1 drugu tenisačicu svijeta Čehinju Petru Kvitovu, dvostruku wimbledonsku pobjednicu i braniteljicu naslova na WTA turniru u St. Peterburgu, te se plasirala u polufinale.

Osječanka je za pobjedu trebala jedan sat i 23 minute, u dvoboju u kojem je čak pet puta uspjela oduzeti servis ljevorukoj Čehinji koja je u St. Peterburg stigla nakon poraza u finalu Australian Opena.

Vekić je već u prvom gemu meča došla do 'breaka', ali je Kvitova odmah u sljedećem gemu uzvratila. Sve do devetog gema nije bilo prilika za 'break', kad je Osječanka okrenula 40-15 i došla do prednosti te ju u sljedećem gemu pretvorila u osvajanje prvog seta.

U drugom setu je Kvitova držala korak samo dva g...

25. travanj 2024 10:41