Tenissvladala švicarku

Vekić se plasirala u drugo kolo turnira u Sankt Petersburgu

29. siječnja 2019. - 16:12

Hrvatska tenisačica Donn Vekić plasirala se u osminu finala WTA turnira u St Peterburgu pobijedivši u susretu 1. kola Švicarku Timeu Bacsinszky 4-6, 6-1, 6-3.

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a mlada Osječanka je pobjedu izborila nakon dva sata i sedam minuta igre.

Vekić je već u prvom gemu izgubila servis i bio je to, kasnije se pokazalo, ključni trenutak prvog seta. Švicarka je u nastavku seta izgubila samo tri poena na svojem servisu i nakon 54 minute igre dobila set 6-4.

Mlada hrvatska tenisačica je sjajno uzvratila osvojivši drugi set rezultatom 6-1 nakon svega pola sata igre. Vekić je načinila rani break i povela 3-0, a kod rezultata 4-1 još jednom je oduzela servis suparnici.

Na početku odlučujućeg seta Vekić je imala problema sa svojim servisom spasivši ...

23. travanj 2024 10:52