Tenismelbourne

Osvojila Australian Open i postala prva igračica svijeta: Japanka Osaka u meču punom preokreta slavila protiv Čehinje Kvitove

26. siječnja 2019. - 13:47

Japanska 21-godišnja tenisačica Naomi Osaka osvojila je svoj drugi Grand Slam naslov i popela se na vrh pojedinačne WTA ljestvice, nakon što je u subotnjem finalu Australian Opena svladala 28-godišnju Čehinju Petru Kvitovu sa 7-6 (2), 5-7, 6-4 za dva sata i 27 minuta igre, propustivši pritom tri meč-lopte kod vodstva 5-3 u drugom setu.

Japanki je nakon prošlogodišnjeg trijumfa na US Openu, u kojem je svladala Serenu Williams, ovo bilo drugo finale na Grand Slam turniru i druga pobjeda.

U izjednačenom prvom setu Osaka je kod 6-5 propustila dvije set-lopte, ali je to ispravila odlično odigranim 'tie-breakom'. Kvitova je u drugom setu povela sa 2-0, ali je Osaka nanizala četiri gema te kod 5-3 na servis Čehinje izborila tri povezane meč-lopte.