Tenisnije išlo

Čilić u nastavku nije izdržao: sjajni Argentinac slavio i plasirao se u polufinale

7. lipnja 2018. - 17:12

Argentinac Juan Martin del Potro po 11. put u karijeri pobijedio je Marina Čilića u nastavku prekinutog četvrtfinalnog dvoboja u Roland Garrosu te se nakon tri sata i 49 minuta borbe probio u polufinale svladavši najboljeg hrvatskog tenisača sa 7-6 (5), 5-7, 6-3, 7-5.

Nastavak 'tie-breaka' prvog seta, koji je u srijedu prekinut kod rezultata 5-5, trajao je samo dva poena. Oba je osvojio Del Potro i stvorio početnu prednost u meču, na neki način i zasluženo, jer je Argentinac propustio tri prilike za 'break' u devetom te još tri u 11. gemu.

U izjednačenom drugom setu prvi je do prednosti stigao Čilić. Pri rezultatu 3-3 propustio je prve dvije prilike za 'break' u meču, ali je do njega stigao dva gema poslije. Nažalost, kad je servirao za osvajanje seta, Marin je ostao bez poen...

25. travanj 2024 12:34