Tenisgrand slam turnir

Kraj u Parizu za drugi hrvatski reket: prvi put poražen od Argentinca koji je iskoristio sve njegove pogreške

2. lipnja 2018. - 19:06
2018-06-02T134155Z_362800734_RC169FB9CA20_RTRMADP_3_TENNIS-FRENCHOPEN.JPG

Hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je u šesnaestini finala Roland Garrosa od Argentinca Diega Schwartzmanna s 7-5, 6-3, 6-3 za dva sata i 34 minuta igre.

Ćorić je morao priznati poraz od Schwartzmanna, 12. tenisač svijeta, koji je u ovom dvoboju odigrao puno bolje i čvršće, iskoristivši sve Bornine pogreške. Prvi set je bio vrlo izjednačen, bez "breaka" sve do 11. igre kada Argentinac koristi nesigurnost na Ćorićevu servisu. Nakon gubitka prvog seta Ćorić nije pronalazio načina kako ugroziti Schwartzmanna, u drugom setu je dvaput gubio svoj servis, a u trećem je Argentinac poveo s 5-1, Ćorić nakratko došao do svoje prave igre i smanjio na 5-3, no kraj je uslijedio u sljedećem gemu.

Ćorić je na svoj servis dopustio čak 16 break-lopti, a šest ih nije uspio spasit...

19. travanj 2024 03:44