Tenisatp Rio de Janeiro

Čilić spasio meč-loptu protiv Francuza, a onda ih je snažan pljusak otjerao s terena

22. veljače 2018. - 08:50

Hrvatski tenisač Marin Čilić nadoknadio je 'break' zaostatka u drugom setu, propustio dvije prilike za izjednačenje na 1-1 u setovima i spasio meč-loptu Gaela Monfilsa u dvoboju 2. kola ATP turnira serije 500 u Rio de Janeiru, prije nego što je snažna kiša prekinula meč pri rezultatu 7-7 u 'tie-breaku' drugog seta i odgodila njegov nastavak za četvrtak navečer po hrvatskom vremenu (oko 22 sata).

Najbolji hrvatski tenisač nije dobro otvorio dvoboj protiv Gaela Monfilsa, protiv kojeg je u trećem međusobnom dvoboju tražio prvu pobjedu. U prvom je gemu izgubio servis, a to je u prvom setu ponovio još dvaput, u petom i devetom gemu. Monfils je do trećeg 'breaka' stigao nakon što je Čilić od 1-5 došao do 3-5 i 40-0, a imao i još dvije prednosti u tom gemu.