Tenisatp rotterdam

Prekinut pobjednički niz Pavića i Maracha, Federer od danas najstariji tenisač ikad na broju jedan

Piše PSD
19. veljače 2018. - 09:13

Hrvatski tenisač Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach nisu uspjeli osvojiti i četvrti naslov u 2018. godini te produžiti svoj pobjednički niz.

U finalu ATP turnira serije 500 u Rotterdamu sa 2-6, 6-2, 10-7 svladali Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolasa Mahut.

Ljevoruki 24-godišnji Splićanin i 37-godišnji Austrijanac su do ovog poraza nanizali 24 pobjede, od čega ih je 17 bilo u ovoj godini, u kojoj su osvojili turnire u Dohi i Aucklandu te se na Australian Openu domogli prvog zajedničkog Grand Slam naslova.

Priliku za 25. uzastopnu pobjedu, a 18. u ovoj godini imali su i u Rotterdamu. Nakon odličnog prvog seta, u kojem su dvaput slomili servis Francuza, Herbert i Mahut su uzvratili istom mjerom u drugom setu. U odlučujućem ‘tie-breaku’ Pavić i Marach su poveli 6-4, ali su o...

18. travanj 2024 22:34