Teniswta luxembourg

Martić ostala jedina Hrvatica u turniru

17. listopada 2017. - 18:39

Hrvatska tenisačica Jana Fett poražena je u 1. kolu glavnog ždrijeba WTA turnira u Luxembourgu od Ruskinje Jevgenije Rodine (WTA - 86.) sa 7-5, 6-3 za 90 minuta igre.

Fett se u glavni turnir probila kroz tri kola kvalifikacija i imala je veliku priliku osvojiti prvi set. Naime, u desetom gemu, pri vodstvu 5-4, 20-godišnja Vrbovčanka imala je tri set-lopte (15-40 i još jednu prednost). No, kad je Rodina to uspjela spasiti i izjednačiti na 5-5, nanizala je još dva gema za osvajanje prvog seta.

Ruska tenisačica je niz nastavila osvajanjem i prva dva gema u drugom setu. Rodina je novim 'breakom' došla do vodstva 5-2 i servirala za pobjedu. Naša je tenisačica 'breakom' zadržala nadu u preokret, ali je još jednim izgubljenim servisom izgubila meč.