Tenisza povijest

Alcaraz u epskom dvoboju srušio i Đokovića: bilo je sjajnih poteza, nabijeno silnim emocijama u kojima su svi ljubitelji tenisa mogli uživati

7. svibnja 2022. - 20:39

Dan nakon što je ostvario svoju prvu pobjedu u dvobojima s Rafaelom Nadalom, nova španjolska teniska senzacija, 19-godišnji Carlos Alcaraz u epskom je dvoboju sa 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5) svladao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića i plasirao se u finale turnira Masters 1000 serije u Madridu.

Dvoboj je sjajnih poteza, nabijen silnim emocijama, trajao tri sata i 35 minuta u kojima su svi ljubitelji tenisa mogli uživati.

Alcaraz je bio bolji na početku dvoboja i prednost stvorenu 'breakom' u prvom gemu držao sve do osmog gema, u kojem je Đoković konačno uspio oduzeti servis suparniku, nakon što je imao nekoliko nerealiziranih prilika. Odluka o prvom setu pala je u 'tie-breaku', u kojem je Đoković poveo sa 6-2, ali je Alcaraz spasio tri set-lopte, no na četvrtu ga je svjetski 'br...

25. travanj 2024 20:41