Strani nogometzadnji dan kvalifikacija

Wales osigurao plasman na EURO nakon pobjede nad Mađarskom, junak Ramsey postigao oba pogotka

19. studenog 2019. - 23:45

Nogometna reprezentacija Walesa uvrstila su se na listu sudionika Europskog prvenstva 2020. godine nakon zadnjeg dana kvalifikacija odigranih u utorak.

Wales je u izravnom obračunu za plasman u Cardiffu slavio protiv Mađarske s 2-0 golovima Aarona Ramseya.

Velšani su u 15. minuti  stigli do vodstva, a Ramsey je pogodio glavom na dodavanje Garretha Balea.U 47. minuti veznjak Juventusa Ramsey se pretvara u velškog junaka svojim drugim golom postignutog iz gužve nakon slobodnog udarca s lijeve strane.

U drugom susretu skupine Slovačka je slavila protiv Azerbedjžana s 2-0, ali im to nije bilo dovoljno jer su se mogli plasirati samo uz remi u Cardiffu. Hrvatska je osvojila ovu skupinu s 17 bodova, a Wales je skupio 14.

Vizu za EP ranije su izborile Austrija, Belgija, Hrvatska, Češka, Engl...

20. travanj 2024 01:51