Strani nogometLiga prvaka

Uvjerljivi start Ajaxa i Sportinga, Škoti i Nijemci pali bez ispaljenog metka

7. rujna 2022. - 21:19

Uvjerljivim su pobjedama u novu sezonu Lige prvaka startali nogometaši Ajaxa i lisabonskog Sportinga.

U skupini A Ajax je na domaćem terenu svladao Rangers 4-0, dok je Sporting u gostima s 3-0 bio bolji od Eintrachta, aktualnog pobjednika Europske lige.

Ajax je tri boda protiv škotskog Rangersa osigurao u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio 3-0. Sve je počeo golom Meksikanca Edsona Alvareza, a do kraja prvih 45 minuta još su zabijali Berghuis i Kudus. Konačnih 4-0 postavio je Bergwijn deset minuta prije kraja.

Hrvatski nogometaši Borna Barišić i Antonio Mirko Čolak odigrali su svih 90 minuta za Rangers, s tim da je Barišić postigao pogodak u 70. minuti za 1-3. No, nakon provjere VAR tehnologije gol je poništen zbog zaleđa.

Sporting je u Frankfurtu slomio Eintracht u drugom ...

24. travanj 2024 00:22