Strani nogometOkršaj vodećih

Utakmicu je prelomio crveni karton: PSG porazio Lens, rekordi Mbappea i Messija

15. travnja 2023. - 23:05

U derbiju 31. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Lens sa 3-1 povećavši prednost pred najbližim pratiteljem na devet bodova.

Okršaj dviju vodećih momčadi le Championnata prelomio je crveni karton gostujućeg veznjaka Salisa Abdula Sameda u 19 minuti.

Lens je pritisnuo i dominirao, a onda je Samed isključen nakon što je neoprezno nagazio gležanj Achrafa Hakimija. S igračem više PSG je do kraja poluvremena zabio tri gola, a strijelci su bili Kylain Mbappe (31), Vitinha (37), te Lionel Messi (40).

Za Mbappea je to bio 139. ligaški pogodak u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac PSG-a u Le Championnatu, s jednim golom više od Edinsona Cavanija (138).

Rekord je upisao i Messi koji je postigao 15. pogodak u prvenstvu, uz 1...

18. travanj 2024 07:21