Strani nogometu sjajnoj formi

Union Berlin svladao Mainz i barem privremeno preuzeo vrh Bundeslige

4. veljače 2023. - 19:07

Amerikanac Jordan iz Union Berlina je postigao gol u 84. minuti za konačnih 2-1 i domaću pobjedu nad Mainzom i poslao klub iz Berlina na vrh Bundeslige s četvrtom uzastopnom ligaškom pobjedom.

Union vodi s 39 bodova iz 19 utakmica, dva boda i utakmicu više ispred Bayern Münchena, koji gostuje kod VfL Wolfsburga u nedjelju.

Union je neporažen kod kuće ove sezone, a sada je zabilježio dvije prvenstvene pobjede više od Bayerna. Domaćini su snažno započeli i poveli preko Kevina Behrensa, da bi Mainz u 78. minuti dobio penal zbog igranja rukom, a Marcus Ingvartsen pogodio je za izjednačenje. Unionu je trebalo samo šest minuta da zabije za pobjedu golom Jordana iz blizine. Josip Juranović je ostao na klupi Uniona.

Trećeplasirana Borussia Dortmund ima 37 bodova nakon što je porazi...

19. travanj 2024 08:04