Strani nogometdrže pritisak na vrh

Union Berlin slavio kod Leipziga i ponovno se vratio na drugo mjesto bundesligaške ljestvice

11. veljače 2023. - 21:00

U derbi utakmici 20. kola Bundeslige nogometaši Union Berlina su kao gosti slavili kod Leipziga 2-1 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Kratko je Borussia (D) tijekom subote bila druga, a sada su opet Berlinčani prvi pratitelji vodećeg Bayerna od kojeg imaju samo bod manje. Leipzig je ostao na petom mjestu ljestvice.

Leipzig je poveo u 24. minuti kada je gostujuću mrežu zatresao Henrichs. No, gosti iz Berlina su imali kvalitetan odgovor u nastavku dvoboja kada su okrenuli rezultat na svoju stranu.

Prvo je Haberer u 61. minuti izjednačio, dok je jedanaest minuta kasnije Knoche bio miran i precizan s bijele točke te je doveo Union u vodstvo. Do kraja je domaćin napadao svim silama, postigao je i pogodak kojeg je VAR poništio te do boda nije uspio doći.